نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/11      15:22:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:114


نسخه چاپی
پلیس انگلیس: همه ۳۹ سرنشین «کامیون مرگ» ویتنامی بودند
گروه بین الملل- به گفته پلیس انگلیس اجساد کشف شده در کامیون که هفته گذشته اتفاق افتاد همگی ویتنامی هستند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه تلویزیونی "یورونیوز"؛ پلیس انگلیس بر این باور است که همۀ ۳۹ سرنشین کامیونی که روز چهارشنبه ۲۳ اکتبر در شهر "اسکس" کشف شد، ویتنامی بودند. گمان‌های اولیه حاکی از آن بود که قربانیان، شامل ۸ زن و ۳۱ مرد مهاجرانی چینی بوده‌اند.

"تیم اسمیت"، معاون پلیس اسکس روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اکنون دیگر مطمئن هستیم که قربانیان ویتنامی هستند و بر این اساس با دولت ویتنام در تماس هستیم... ما با شماری از خانواده‌های قربانیان در ویتنام و انگلیس نیز تماس مستقیم داریم و خانواده‌های برخی از قربانیان که سفرشان به فاجعه ختم شد را شناسایی کرده‌ایم.»

پیش از این در اوایل هفته جاری، معاون وزیر خارجه ویتنام اعلام کرده بود کشورش در کنار انگلیس در تلاش برای شناسایی سریع هویت قربانیان است.

کشف این کامیون، بار دیگر موضوع قاچاق انسان‌ها را در کانون توجه‌ها قرار داد.

تا کنون دو نفر در این پرونده متهم به ارتکاب قتل شده‌اند. "موریس رابینسون" رانندۀ ۲۵ ساله کامیون که اهل ایرلند شمالی است، روز دوشنبه مقابل دادگاه حاضر شد و ایمون هریسون که پلیس برای او حکم بازداشت اروپایی صادر کرده بود نیز در دادگاه دوبلین حاضر شد.

پلیس همچنین به دنبال دستگیری دو برادر اهل ایرلند شمالی به نام‌های "رونان" و "کریستوفر" است که به اتهام قتل و قاچاق انسان تحت تعقیب هستند. پلیس از جامعه ایرلند شمالی خواسته است به مقامات برای دستگیری آنها کمک کنند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون