نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/11      15:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:287


نسخه چاپی
کشف 5 تن مواد مخدر و انهدام 24 باند مواد افیونی در قم
گروه استان ها-قم- فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه با کشف 5 تن انواع مواد مخدر در قم کشفیات مواد افیونی نسبت به سال گذشته 37 درصد افزایش داشته است، گفت: در 7 ماهه گذشته 24 باند مواد مخدر در استان متلاشی شده که نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش داشته است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "عبدالرضا آقاخانی" در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه در آبان ماه سال جاری با کاهش 19 درصدی سرقت ها در قم مواجه هستیم، اظهارداشت: طی 7 ماهه گذشته نیز کشف انواع سرقت 14 درصد افزایش داشته که می توان گفت طرح های عملیاتی و مبارزه با سارقان تاثیرات خوبی در پیشگیری سرقت داشته و ان شاءالله با استمرار این مهم تا پایان سال به نقطه مطلوب خواهیم رسید.

سردار آقاخانی با اشاره به موضوع ناهنجاری های اجتماعی و اقدامات موثر پلیس از طریق اشرافیت بر اماکن و کانون های جرم، گفت: برگزاری طرح های عملیاتی رعد از سوی پلیس در قم باعث شده تا موضوع برخورد با انواع جرایم در دستور کار قرار گرفته و شرارت 38 درصد کاهش یابد.

فرمانده انتظامی استان قم در ادامه به جرایم فضای مجازی اشاره کرد و گفت: جرایم فضای مجازی بیشتر در حوزه اقتصادی بوده که 255 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه با کشف 5 تن انواع مواد مخدر در قم کشفیات مواد افیونی نسبت به سال گذشته 37 درصد افزایش داشته است، گفت: در 7 ماهه گذشته 24 باند مواد مخدر در استان متلاشی شده که نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش داشته، همچنین دستگیری قاچاقچیان 11 درصد افزایش داشته است.

سردار آقاخانی با اشاره به کاهش 9 درصدی تصادفات و 6 درصدی متوفیان حوادث رانندگی، تصریح کرد: در 7 ماهه گذشته تصادفات در مجموع 75 درصد فوتی، 81 درصد خسارتی و 19 درصد جرحی بوده است.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه در مبارزه با قاچاق کالا 251 فقره پرونده تشکیل شده که بیانگر افزایش 15 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است، تصریح کرد: دستگیری متهمان 155 درصد افزایش داشته و ارزش ریالی کالاهای مکشوفه قاچاق نیز 55درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: بیش از 510 هزار تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 برقرار شده که نسبت به گذشته 18درصد افزایش را نشان می دهد همچنین تماس های مردمی با دفتر نظارت همگانی 197 نیز بیش از 20 هزار مورد بوده است.

سردار آقاخانی اضافه کرد: به 3 هزار و 360 پرونده در مرکز مشاوره معاونت اجتماعی و 5 هزار و 344 پرونده در دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها رسیدگی شده که از این تعداد 89 درصد منجر به صلح و سازش شده است.

وی افزود: دوازدهم مهر ماه کلنگ زنی کلانتری 13 با اعتباری بالغ بر3 میلیاردو 500میلیون تومان و هفته آینده نیز پاسگاه شهدای فردو و ایستگاه پلیس راه استان واقع در سه راهی دستگرد با اعتباری بالغ بر6 میلیارد تومان را شاهد خواهیم بود همچنین کلانتری های معصومیه و 14 پاسداران تا پایان سال کلنگ زنی خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: در موضوع جذب و استخدام نیرو نیز فرماندهی انتظامی استان قم رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه با اشاره به حضور اتباع کشورهای همسایه در قم همزمان با ایام اربعین حسینی به دلیل وجود اماکن مذهبی و قرار داشتن شهر مقدس قم در محور مواصلاتی با استان های مرزی، خاطرنشان کرد: 140 هزار نفر از اتباع کشورهای خارجی ورودشان به قم بوده که بحمدالله کوچکترین آسیب و بحث های امنیتی را نداشتیم.

سردار آقاخانی در خاتمه از هماهنگی و تعامل بی سابقه، فی مابین استانداری، شورای تامین و دستگاه های امنیتی و قضائی با پلیس قدردانی کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون