نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/12      11:45:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:93


نسخه چاپی
13 آبان، زمینه ساز ترسیم چهره واقعی استکبار
گروه استان ها - کردستان - در هر کدام از رخدادهای روز 13آبان، به نوعی ردپای آمریکا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم دیده می شود و بزرگداشت این روز، زمینه ساز ترسیم چهره واقعی استکبار است .

 

درتقویم کشورمان، روزهای خاص و به یاد ماندنی کم نیست، روزهایی که در روح و قلب ملت حک شده و حتی با گذر زمان به دست فراموشی سپرده نمی شود؛ 13 آبان که در تاریخ این مرز و بوم روز استکبار ستیزی نامگذاری شده، یکی از این روزهاست.

روزی که یادآور سه رخداد مهم در تاریخ معاصر کشورمان می باشد که در سه دوره مختلف رخ داده است؛ اول: تبعید امام راحل به ترکیه در سال 43. دوم: شهادت جمعی از دانش آموزان انقلابی در سال 57 و سوم: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58؛ به همین دلیل این روز در تاریخ کشورمان به یاد ماندنی شده است.

در هر کدام از این رخدادها، به نوعی ردپای آمریکا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم دیده می شود و بزرگداشت 13 آبان زمینه ساز ترسیم چهره واقعی استکبار است.

تجربه تاریخی این ملت و سایر کشورها نشان می دهد که تبعیت از نظام سلطه و وابستگی به آن برای ملت ها چیزی جز ذلت، ظلم، فقر و وابستگی به همراه ندارد بنابراین تنها راه نجات ملت ها در پیش گرفتن مسیر استقلال و مبارزه با استکبار جهانی است چرا که نظام جهانی استکبار مانع پیشرفت و حرکت مستقل ملت ها و کشورهاست و رشد همه جانبه و بهبود وضعیت معیشتی و رفاه مردم به مبارزه با آمریکا و نظام سلطه و استقلال از آنها گره خورده است.

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بارها بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تاکید کردند و مردم و مسئولان را از اعتماد به غرب برحذر داشتند و آن دیدگاهی که قائل به تعامل با غرب برای رفع مشکلات اقتصادی کشور بود، در چند سال اخیر به وضوح قابل مشاهده است که آنها هدفی جزء تضعیف نظام و از بین بردن مولفه های قدرت این کشور را ندارند و تمام تعهدات آنها در حد شعار باقی خواهد ماند و تا رسیدن به اهداف خود از هیچ فتنه، نیرنگ و دشمنی کوتاهی نخواهند کرد.

آمریکا ممکن است در شیوه دشمنی خود تغییراتی انجام دهد اما هدف نهایی آن نابودی کشورهای آزادی خواه است؛ ذات پلید آمریکا از همان ابتدا محرز بوده و در سالگرد 13 آبان، غیر قابل اعتماد بودن آمریکا را به مردم و مسئولان یادآوری می شود، این ذات پلید در هر لباسی غیر قابل تغییر است.

آمریکا به شدت به این رویکرد ضد استکباری 13 آبان حساس است و از اینکه این فرهنگ ضد استکباری انقلاب، به سایر کشورها اشاعه داده شود در هراس می باشد.

در این راستا یکی از اهداف آمریکا از اینکه دور دوم تحریم های ضد ایرانی خود را در سال 97 در روز 13 آبان قرار داد، از بین بردن شعارهای ضد استکباری و تغییر جهت آن رو به سمت مسئولان نظام بود و در این بین تخیل براندازی نظام را در سر می پروراند ولیکن به لطف الهی وهدایت های داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و بصیرت عمومی مردم، این فتنه نیز راه به جایی نبرد.

 بحمد الله هر چه دشمنی آمریکا بیشتر می شود اتحاد و همبستگی درونی ملت شریف ایران نیز بیشتر می شود به گونه ای که اعتماد به شعارهای توخالی غرب بیش از پیش در نزد مردم کشورمان رنگ می بازد که البته این روحیه می بایست روز به روز تقویت و به نسل های بعد نیز انتقال داده شود چرا که بقای این انقلاب در گرو حفظ روحیه استکبار ستیزی و تقویت روحیه جهاد کبیر است.

وحدت بین نیروهای انقلاب و پیشرو بودن جوانان از ویژگی های وقایع 13 آبان است لذا مردم بابصیرت کشورمان مخصوصا جوانان، دانش آموزان و دانشجویان می بایست با حضور پرشور در راهپیمایی 13آبان، ضمن اعلام وحدت و هم بستگی، به دشمنان انقلاب و اسلام، اعلام کنند که در مقابل ظلم و ستم کوتاه نخواهند آمد و همواره در مسیر مبارزه با استکبار و پایبندی به ارزشهای انقلاب خواهند ماند.*

نویسنده: سرتیپ دوم ستاد "علی آزادی" فرمانده انتظامی استان کردستان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون