نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/13      8:31:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:86


نسخه چاپی
اختصاصی/
پدافند غیر عامل عنصري مهم برای امنيت پايدار است
گروه ناجا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: با توجه به تهديدهاي طبيعي و انواع تهديدات نوين در جهان نياز به يک امنيت پايدار احساس می شود و پدافند غير عامل عنصري مهم در جهت ايجاد امنيت پايدار است.

سردار "محمدشرفی" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، پدافند غير عامل را ظرفيتي مهم در راستای ارتقاي توان پیشگیرانه در راستای مديريت بحران و فرهنگ سازي در این خصوص امری ضروری و اجتناب ناپذیر برای کشور دانست.

وی ادامه داد: پدافند غير عامل تنها با تهاجم ديگر کشورها و دفاع از تماميت مرزي يک سرزمين ارتباط ندارد، بلکه در صورت وقوع حوادث طبيعي از جمله سيل، زلزله و ... آمادگي در زمينه پدافند غير عامل خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش می دهد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا يکي از راه های مهم در خصوص شناساندن پدافند غیر عامل به مردم را آموزش و آگاهي دانست و نصریح کرد: در اين عرصه مراکز علمي و پژوهشي نقشي موثر در آگاهي بخشي به نسل جوان و جامعه دارند.

وی با اشاره به اینکه کشور عزيزمان ايران هميشه در معرض تهديد دشمنان قرار داشته و دارد، گفت: همه ما وظيفه داريم که با توجه به شرايط کنوني، آموزش هاي لازم و مناسب را در خصوص مقابله با انواع تهديدهاي نرم و سخت دشمن در دستور كار قرار دهيم و تمامي مسئولان بايد در سطح جامعه با فرهنگ سازي، زمینه مشارکت مردم در همکاري و اجراي طرح ها و فعاليت هاي مرتبط با پدافند غيرعامل را به وجود آورند.

سردار شرفی با اشاره به اهميت پدافند غيرعامل و بيان اين که سيستم جنگ، از جنگ سخت به سمت جنگ هاي نرم و متکي به عمليات رواني در حال گذر است، تصريح كرد: مهم ترين هدفي كه در پدافند غير عامل دنبال مي شود، بحث بازدارندگي است و با سلسله اقداماتي كه انجام مي شود، آسيب پذيري در مقابل تهديدات احتمالي كاهش مي يابد.

وي به نقش محوری پلیس پیشگیری ناجا در به کارگیری و اصول پدافند غیرعامل در ماموریت های محوله و اتخاذ رویکرد پیشگیرانه اشاره و عنوان کرد: پلیس پیشگیری به منظور کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، اماکن، تاسیسات و تجهیزات در مقابل عملیات خصمانه دشمن نقش محوري در برقراري نظم و امنيت دارد به همين منظور رعايت اصول پدافند غير عامل در اولويت هاي برنامه كاري اين نيرو قرار دارد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اهداف پدافند غيرعامل در حوزه انتظامي گفت: پدافند غير عامل پايدار کننده نظام در حوزه نظم و امنيت داخلي است که با انجام اقدامات پیشگیرانه موجب افزايش پايداري ملي، کاهش آسيب پذيري انتظامي و تسهيل در مديريت بحران مي شود.

این مقام انتظامی افزود: پلیس پیشگیری در حوزه پدافند غيرعامل در حوادثی نظير سيل، زلزله، آتش سوزي، تامين امنيت مردم، مصون سازي جامعه در حوزه اجتماعي، آموزش همگاني، جلب مشارکت مردم در تامين امنيت خانواده ها و مدارس، مساجد، دانشگاه ها و ... به مردم خدمات رساني مي کند.

وی بر ضرورت برنامه ريزي در راستاي آموزش اصول پدافند غير عامل تا آخرين رده، اجراي سناريوهاي مختلف جهت کسب آمادگي هر چه بيشتر، توجه جدي به زير ساخت هاي پدافند غير عامل، استفاده از ظرفيت هاي ساير دستگاه ها و ... تاکيد کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون