نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/13      10:5:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:113


نسخه چاپی
اعتياد به مصداق زلزله اي ويرانگر بنيان خانواده را می پاشد
گروه استان ها -اردبيل- فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه اعتياد به مصداق زلزله اي ويرانگر بنيان خانواده را از هم مي پاشد؛ گفت: بايد با احساس مسئوليت جمعي و مشاركت همگاني در مسير پيشگيري، درمان، صيانت، توانمندي و مقابله با مواد مخدر و اعتياد گام برداشت.

سردار "هوشنگ حسینی" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس در حاشیه مراسم امحاء مواد مخدر، از تلاش ایثارگونه و همت مضاعف و مسئولانه پلیس در مبارزه با قاچاقچيان مواد مخدر و سوداگران مرگ خبر داد و اظهار داشت: مواد مخدر بسترساز و تسهيل كننده وقوع جرايم و آسيب هاي اجتماعي بوده و دشمن با تبليغ و ترويج آن، انحطاط جوانان و تزلزل در كانون خانواده را با جديت پيگيري مي كند.

وي با بيان اينكه بيشترين تعداد زندانيان كشور در ارتباط با جرايم مواد مخدر محبوس هستند؛ افزود: مواد مخدر تبعات سوء اقتصادي،اجتماعي، سياسي و امنيتي برای جامعه به دنبال داشته؛ لذا ضرورت دارد در مسیر مبارزه و مقابله با این پدیده شوم، هوشیارانه، مدبرانه و با احساس مسئولیت جمعی و جلب مشارکت اجتماعی اقدام کرد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به اینکه اعتياد به مصداق زلزله اي ويرانگر بنيان خانواده را از هم مي پاشد؛ گفت: بايد با احساس مسئوليت جمعي و مشاركت همگاني و از همه مهمتر اجتماعی کردن موضوع، در مسير پيشگيري، درمان، صيانت، توانمندي و مقابله با مواد مخدر و اعتياد گام برداشته و رويكردي با محوريت توسعه برنامه هاي فرهنگي و آموزشي اتخاذ و اجرايي كرد.

سردار "حسینی" با اشاره به طرح های اجرایی فرماندهی انتظامی استان اردبیل با محوریت مبارزه با مواد مخدر و پدیده شوم اعتیاد و در 5 مولفه بیان داشت: بخش عمده اي از آسيب ها و خطرات مواد مخدر با ارائه راهكارهاي افزايش صميميت و محبت در خانواده، افزايش توانمندي در حوزه دوست يابي، آموزش مهارت هاي زندگي و مقابله اي و پر كردن هدفمند اوقات فراغت جوانان و نوجوانان قابل كنترل و پيشگيري است.

فرمانده انتظامی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود از كشف یک تن و 510 كيلو و 125 گرم انواع مواد مخدر طي7ماهه سال 98 خبر داد و گفت: اين مقدار كشفيات در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه كشفياتي معادل یک تن و 408 کیلو و 940 گرم را نشان مي دهد، مبين افزايشي 7 درصدي است.

وي با اشاره به انهدام 22 باند تهيه و توزيع مواد مخدر در 7 ماهه سال 98 اظهار داشت: در 7 ماهه سال جاري 4 هزار و 564 سوداگر مرگ و معتاد دستگير و جمع آوري شده و 258 دستگاه انواع خودروي مورد استفاده قاچاقچيان و سوداگران مرگ توقيف شده است.

سردار "حسینی" از كشف 32 هزار و 559 عدد قرص روانگردان طی این مدت خبر داد و گفت: اين كشفيات در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزايش دارد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل در خاتمه خانواده ها را به مراقبت از جوانان با محوريت پيشگيري از گرايش آنان به سمت مواد مخدر و اعتياد رهنمون كرد و گفت: ترويج آموزه هاي ديني، توسعه آموزش هاي همگاني، افزايش فضاي عاطفي و صميميت در خانواده، حساس كردن جامعه نسبت به تهديدات و آسيب هاي مواد مخدر و هم افزايي، همگامي و همدلي اجتماعي راهكارهاي اثربخش پيشگيري از گسترش اعتياد و مبارزه با مواد مخدر است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون