نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/13      11:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:117


نسخه چاپی
انهدام یک شبکه بین‌المللی قاچاق مواد مخدر در ایتالیا

گروه بین الملل- در پی کشف و انهدام یک شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر حدود ۱۵۰ فرد مرتبط با این شبکه در سراسر جهان شناسایی و دستگیر شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه تلویزیونی "یورونیوز"؛ منابع پلیس ایتالیا با اعلام این خبر تصریح کردند که تحقیقات برای شناسایی، رصد و دستگیری اعضای این باند گسترده قاچاق موارد مخدر نزدیک به 8 سال به طول انجامیده بود.

پلیس "پروجا" در ایتالیا که هدایت عملیات تحقیق درباره این پرونده را برعهده داشت روز شنبه با فاش کردن جزئیات بیشتری از این باند بین المللی قاچاق مواد مخدر که از آن به عنوان یک «شبکه بی سابقه و غیر مظنون» یاد شده، تصریح کرد که اعضای این باند چند زبانه و بسیار آگاه در پوشش فعالیت های حرفه ای گوناگون نظیر تجارت، آرایشگری، بازیگری و یا قاچاق مواد مخدر در سطح جهان اقدام می کردند.

دادستان شهر پروجای ایتالیا نیز با تشریح خلاصه ای از فعالیت باند منهدم شده تصریح کرد که سرتیم های این شبکه بین المللی را عمدتا اتباع کشور تانزانیا تشکیل می دادند.

تحقیقات مرتبط با این پرونده با کمک بخش ضد مافیای پلیس ایتالیا و نیز همکاری اطلاعاتی دیگر کشورهای اروپایی در نهایت به دستگیری ۱۵۰ قاچاقچی در جهان منجر شده است. ملکه زیبایی آفریقای جنوبی که سال ۲۰۱۳ در ناپل دستگیر و بازداشت شد یکی از افراد مرتبط با این شبکه بوده است.

در جریان عملیات تحقیق و جستجو بر روی این پرونده همچنین بیش از ۲۳۰ کیلوگرم هروئین، ۲۰ کیلوگرم کوکائین، ۱۵ کیلوگرم ماری‌جوآنا و ۲ کیلوگرم اکستازی که از آن به عنوان «مخدر عشق» یاد می شود طی سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ کشف و ضبط شده است. گفته می شود بخشی از این مواد مخدر در دو فرودگاه "اورلی" و "شارل دو گل" فرانسه کشف و ضبط شده است.

عمده مواد مخدر قاچاق شده توسط این باند در لائوس، پاکستان و یا چین تولید و سپس از راه دریا و به واسطه کشورهایی چون ترکیه به شمال اروپا منتقل شده است.

این مواد به انحاء مختلف از جمله جاسازی در داخل کت های ضخیم، پشت ساق بندها، داخل کفش ها، در لایه درونی کوله پشتی ها و یا درون کالسکه های نوزدان به کشور ایتالیا قاچاق شده است. مواد مخدر به واسطه پوشش هایی از چسب، قهوه و برخی مواد گیاهی به نحوی جاسازی می شدند که امکان ردیابی آنها توسط اشعه ایکس یا سگ های تربیت شده فراهم نمی شد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون