نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/13      13:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:231


نسخه چاپی
اختصاصی/
13 آبان نشانه بصیرت مردم در مقابل سیاست های استکبار جهانی است
گروه ناجا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا یوم‌الله 13 آبان ماه در تاریخ انقلاب اسلامی را نشانه هوشمندی و بصیرت ملت ایران در قبال راهبردها و سیاست‌های استعماری و استکبار جهانی دانست.

 

سردار "محمد شرفی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به اينکه نظم و امنيت مقوله گسترده‌اي است و همه حوزه‌هاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي از جمله اقشار تحصیلکرده شامل دانشجویان و دانش آموزان را در برمي گيرد، اظهار داشت: همه بايد سهم خود را در برقراري امنيت بدانند و پليس را در برقراري نظم اجتماعي و امنيت پايدار ياري کنند.

وی به فرارسیدن ایام 13 آبان ماه و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست گروهی از دانشجویان و دانش آموزان انقلاب اسلامی، که با فضل الهی و هدایت های پیامبرگونه حضرت امام (ره) به پیروزی رسید اشاره کرد و افزود: 13 آبان روزی بزرگ و سرنوشت ساز است و همچون ستاره ای درخشان بر تارک مقدس تاریخ انقلاب اسلامی نورافشانی می کند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: از همان ابتدای پیروزی انقلاب، دشمن دائما به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی است و با سیاست های کهنه خود به این امید واهی که شاید بتواند دانش آموزان و دانشجویان را از مسیر انقلابی خویش باز دارد به دنبال ایجاد تنش در جوامع اسلامی بخصوص جمهوری اسلامی ایران است.

وي با اشاره به شعار هفته ناجا در سال جاری "پلیس هوشمند، امین مردم " خاطرنشان کرد: هجمه و تبليغات از سوي دشمنان ايران به شکل گسترده و پيچيده تري در حال انجام است که ضرورت دارد همه اقشار مختلف جامعه، خصوصا دانشجويان عزيز سطح آگاهي هاي خود را در کنار تقويت باور هاي ديني بالا ببرند تا در مقابل اين هجمه ها مصون بمانند.

این مقام انتظامی افزود: امنيت هم هدف و هم وسيله است زيرا با داشتن آن به اهداف ديگري مانند تامين رفاه و آسايش مردم دست خواهيم يافت و این راه مشارکت و همفکری قشر تحصیلکرده دانشجویان و دانش آموزان را می طلبد.

سردار شرفی با اعتقاد به نقش محوري نخبگان علمي و نهادهاي دانشگاهي در توسعه نظم و امنيت عمومي اظهار داشت: پلیس پیشگیری ناجا به عنوان گسترده ترین پلیس تخصصی کشور با حجم ماموریتی وسیع، یکی از پیشگامان برقراري ساز و كارهاي مشاركت و دخالت مردم و نهادهای مردم پایه در برنامه ها و طرح هاي تولید نظم و امنيت جامعه است.

وی در این زمینه به سه مقوله مهم امنيت، سلامت و آموزش اشاره کرد و گفت: در اين بين، امنيت نسبت به دو موضوع ديگر برتري دارد زيرا زيرساخت هر نوع پيشرفت جوامع به شمار مي رود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا به نقش محوری و حیاتی دانش آموزان و دانشجویان در همکاری و همفکری با پلیس در تولید امنیت اشاره و اظهار داشت: اگر همه ما به اين نکته دقت کنيم و احترام به قانون در کشور ما به ويژه در دوران تحصيل و در بين دانش آموزان نهادينه شود و معيار و ملاک در کارها قرار گيرد آن موقع مي توانيم شاهد حل بسياري از مشکلات موجود در جامعه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تلاش‌ها و فعاليت‌هاي دشمنان به صورت جنگ نرم فرهنگي، روز به روز گسترده تر می شود كه مي طلبد راه هاي مقابله با این تهديدات و آسيب ها و مبارزه با جنگ نرم را همه اقشار جامعه به ويژه دانشجویان و دانش آموزان به خوبی بشناسند.

سردار شرفی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) است، ضمن دعوت از تمامی صاحبان قلم، اصحاب رسانه، فرهنگیان و اقشار تحصیلکرده بالاخص دانش آموزان و دانشجویان به همکاری با خادمان خود در تولید نظم و امنیت، عنوان کرد: همه ما وظیفه داریم با همکاری و برنامه ریزی لازم زمینه زندگی و خدمت سالم و عزتمندانه را برای آحاد جامعه مهیا کنیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون