نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/13      15:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:100


نسخه چاپی
امروز مرزهای استان خراسان شمالی از امنیت مطلوبی برخوردار است/ لزوم امکانات اپتیکی الکترونیکی برای پایش مرزها/حمایت دولتمردان برای مهیا کردن زیر ساخت های مرزی
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا گفت: امروز مرزهای استان خراسان شمالی از امنیت مطلوبی برخوردارند و این امنیت به واسطه روحیه انقلابی، ولایی و روحیه استکبار ستیزی این مردم است.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در حاشیه بازدید از یگان های مرزی در استان خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرزبانان در استان خراسان شمالی با همکاری خوب مرزنشینان و حمایت مسئولان استانی اقدامات بسیار مطلوبی را در حوزه امنیت مرزها برقرار کرده اند.

وی ادامه داد: مدیریت حاکم بر استان،  مدیریت مردمی است و عشایر، قوم ها و مذاهب همه متحد، حول محور ولایت حرکت می کنند؛ امروز مرزهای استان خراسان شمالی از امنیت مطلوبی برخوردارند و این امنیت به واسطه روحیه انقلابی، ولایی و استکبار ستیزی این مردم است.

فرمانده مرزبانی ناجا، مرز مشترک استان خراسان شمالی با ترکمنستان را 300 کیلومتر  عنوان کرد و افزود: این استان، یکی از آرام ترین مناطق کشور تلقی می شود و شایسته است با توجه به شعار امسال (رونق تولید) در مناطق مرزی، صنایع تبدیلی، کشاورزی، دامداری و معادن توسعه و رونق بیشتری داشته باشد.

وی تصریح کرد: امروز اگر مرزبانان در شرایط سخت خدمتی، با روحیه بسیار بالا در مناطق مرزی و بدون ادعا از مرزهای ایران اسلامی حراست می کنند بواسطه حمایت بی دریغ خانواده آنان است که جا دارد از زحمات خانواده بزرگ مرزبانی تشکر کنم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به حمایت های دولت و ستاد کل نیروهای مسلح در حوزه مرز و مرزبانی گفت: برای پایش مرزها نیاز است تا زیر ساخت های اولیه همانند جاده های مرزی، تجهیزات متناسب و ... در اختیار مرزبانان قرار گیرد و می طلبد تا دولتمردان نسبت به زیر ساخت ها در مرزها توجه بیشتری داشته باشند.

سردار رضایی امکانات الکترونیکی اپتیکی را نیاز ضروری در مرزها دانست و افزود: بخشی از پایش مرز به صورت الکترونیکی کنترل می شود و نیاز است تا با حمایت های دولتمردان برای کاهش فشار بر مرزبانان در حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران امکانات بیشتری در اختیار مرزبانی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه برابر بررسی های به عمل آمده در 5 سال گذشته جرایم مرزی به شدت کاهش یافته است، عنوان کرد: رسانه ملی و استانی که بزرگترین رسالت اطلاع رسانی به عموم مردم را دارد، انتظار است مرزنشینان را با رعایت قوانین و مقررات مرزی بیشتر آشنا کند تا شاهد کاهش جرایم در مناطق مرزی باشیم.

فرمانده مرزبانی ناجا جایگاه مرز را ملی عنوان کرد و گفت: تمامی 80 میلیون جمعیت ایرانی در کشور به ویژه 2.5 میلیون نفر مرزنشین در مناطق مرزی، مرزبان هستند و امروز خط مقدم مرزبانی مرزنشینان ما بوده و مطالبات آنان مطالبات مرزبانان هم می باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون