نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/14      10:31:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:59


نسخه چاپی
اختصاصی/
استمرار خدمات اضطراری بهداشتی، امدادی و درمانی با تقویت زیرساخت های پدافندی
گروه ناجا - معاون بهداد ناجا گفت: ماموریت این معاونت در حوزه پدافند غیرعامل، پایدارسازی و کاهش آسیب پذیری زیر ساخت های بهداشتی، امدادی و درمانی به منظور استمرار خدمات رسانی در برابر تهدیدهاست.
 

سرهنگ "محمدرضا حسینی" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح ماموریت های معاونت بهداد ناجا در حوزه پدافند غیر عامل اظهار داشت: پدافند غیر عامل به معنی دفاع بدون سلاح است و به مجموعه اقداماتی گفته می شود که بدون نیاز به جنگ افزار سبب کاهش تلفات جانی و خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات می شود.

وی با اشاره به رسالت معاونت بهداد ناجا در حفظ و ارتقاء بهداشت و سلامت کارکنان، بازنشستگان و خانواده‏ آنها و پشتیبانی از مأموریت‌های انتظامی، عملیاتی و رزمی ناجا تصریح کرد: مأموریت بهداد ناجا در حوزه پدافند غیر عامل، پایدارسازی و کاهش آسیب پذیری زیر ساخت های بهداشتی و درمانی به منظور استمرار خدمات اضطراری در برابر تهدیدهای دشمنان است.

معاون بهداد ناجا در پیش بینی تمهیدات لازم در کنترل بیماری ها و آسیب پذیری در حادثه سیل در استان های سیل زده و امدادرسانی به بیش از 15 هزار هموطن سیل زده را نمونه بارز آمادگی در حوادث غیرمترقبه عنوان کرد.

سرهنگ حسینی در ادامه،  کنترل حشرات ، سم پاشی و گند زدایی های مداوم و علمی و پایش مستمر آب شرب یگان های انتظامی در جریان بازدیدهای بهداشتی و کلر سنجی آب مصرفی و نظارت بر تهیه، نگهداری، پخت و توزیع مواد غذایی در یگان ها همچنین آموزش های مداوم بهداشت به کارکنان را از جمله اقدامات این معاونت در حوزه پدافند زیستی برشمرد.

وی ساخت و توسعه مراکز درمانی و بهسازی بیمارستان ها بر اساس اصول پدافند غیر عامل را رویکرد مهم این معاونت ذکر کرد و ادامه داد: در راستای تحقق اهداف پدافند غیرعامل در حوزه طب رزمی و آماده سازی یگان های بهداد سراسر کشور در مواجهه با بحران های احتمالی، کارگروه بهداری رزمی، ماموریت به روز رسانی و بومی سازی دستورالعمل ها، توسعه تجهیزات امدادی و بازسازی آمبولانس های موجود و توسعه اقلام امدادی شامل کیف و کوله های امدادی و تجهیز آن ها با تجهیزات مدرن امدادی مانند پودرهای بندآورنده خون را دنبال می کند.

معاون بهداد ناجا خاطرنشان کرد: این معاونت با برگزاری تمرین های دور میزی و رزمایش های تخصصی بر اساس سناریوهای مختلف همچنین حضور فعال در پشتیبانی امدادی و درمانی از رزمایش های انتظامی به 90 درصد از اهداف از پیش تعیین شده شامل برنامه ریزی و هماهنگی ستادی و اجرای صفی دست یافته است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون