نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/14      15:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:469


نسخه چاپی
تعداد مسمومیت های مصرف مشروبات الکلی مرگبار به 27 نفر افزایش یافت
گروه استان ها- خراسان شمالی- فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه آمار مسمویت های مصرف مشروبات الکلی مرگبار به 27 نفر افزایش یافته است، گفت: در همین رابطه 4 تن تا کنون فوت و یک نفر نیز نقص عضو شده است.
 

سردار"علیرضا مظاهری" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: طی هفته جاری متاسفانه بر اثر مصرف مشروبات الکلی مرگبار توسط تعدادی از جوانان استان 27 نفر مسموم که از این تعداد، 4 نفر جان باختند و یک نفر نیز نابینا شده است.

این مقام ارشد انتظامی در استان با اشاره به اینکه با تلاش ماموران انتظامی عامل اصلی نیز شناسایی و در کمتر از 12 ساعت دستگیر شد تصریح کرد:  متهم بعد از تشکیل پرونده به همراه 4 نفر دیگر که در عملیات جداگانه دستگیر شده بودند به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه مصرف مشروبات الکلی بسیار خطرناک بوده و عواقب بسیار بدی را به دنبال دارد گفت: خانواده های عزیز در این رابطه نقش تاثیر گذاری دارند و باید برای فرزندان خود عواقب استفاده از هرگونه مشروبات الکلی را مدام گوشزد کنند.

در همین رابطه با دکتر "امیر بیگدلی" پزشک فوق تخصص نفرولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز گفت و گو کردیم و این مقام مسئول بیان داشت: فرد مصرف کننده ۶ تا ۲۴ ساعت پس از مصرف به علائمی نظیر منگی، تهوع و استفراغ، افت سطح هوشیاری و کاهش دید دچار می شود.

وی حالت نمای برفی و جرقه زدن در میدان بینایی و در نهایت نابینایی را از دیگر علایم مصرف مشروبات الکلی اعلام و تصریح کرد: به طور معمول هر فرد پس از مصرف به تنفس های سطحی و تند، اختلالات متابولیکی شدید مانند افزایش تولید اسید در بدن دچار می شود.

دکتر بیگدلی اختلال در خون رسانی به ارگان های حیاتی نظیر قلب و مغز را از دیگر عوارض مصرف مشروبات الکلی برشمرد و تأکید کرد: با ایجاد هریک از علائم ذکر شده هرچه سریع تر به نزدیک ترین مراکز درمانی مراجعه کنید تا در مراحل اولیه با درمان به موقع از عواقب جبران ناپذیر یا عوارض طولانی مدت پیشگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: خطر ابتلا به عوارض کبدی نظیر کبد چرب و سیروز کبدی با مصرف هر نوع الکل افزایش می یابد.

و سخن پایانی اینکه

پلیس به تمام افرادی که بخواهند به هر دلیل و با هر عنوانی سلامت و آرامش جامعه را مختل کنند با قدرت برخورد خواهد کرد و انتظار ما از خانواده های عزیز این است که جوانان خود را با عواقب استفاده از اینگونه موارد آگاه کنند و به هیچ وجه اجازه ندهند تا هر گونه بی توجهی و یا کم توجهی کانون گرم خانواده با از بین رفتن یکی از اعضا از هم بپاشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون