نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/16      10:31:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:461


نسخه چاپی
رفع تصرف اراضي 35 ميلياردي در آستانه‌اشرفیه
گروه استان‌ها - گیلان - فرمانده انتظامی استان از رفع تصرف 3 هزار و 500 متر مربع از اراضی ملی به ارزش 35 ميليارد ريال در شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد.

سردار "عزيزاله ملكي" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پي دريافت خبري مبني بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستاههای شهرستان آستانه‌اشرفيه، بررسي موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران انتظامي ضمن هماهنگی قضائی به همراه كارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامي اعزام شدند و در بازدید از زمين مورد نظر مشخص شد فردي 3 هزار و 500 متر مربع از اراضی ملی حاشیه رودخانه سپيدرود را به تصرف خود درآورده و به صورت غير قانوني آن را با سيم‌خاردار محصور کرده است.

 سردار ملكي ادامه داد: با حكم قضائي و به استناد تبصره يك ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

اين مقام ارشد انتظامي تصریح کرد: برابر اعلام کارشناسان، ارزش زمین تصرف شده 35 میلیارد ریال برآورد شده است که در اين راستا متهم 56 ساله با تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفي شد.

فرمانده انتظامی استان گيلان در پايان با تاکید بر حفظ بیت‌المال، به عزم راسخ پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با پدیده زمین‌خواری اشاره کرد و از شهروندان خواست برای حفظ و حراست از اراضی و منابع ملی که متعلق به همه و نسل آینده است، در صورت مشاهده يا اطلاع از هرگونه مورد مشابه مراتب را به پلیس 110 اطلاع دهند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون