نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/16      12:24:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:463


نسخه چاپی
آمار کشته های مشروبات الکلی در خراسان شمالی به 5 نفر افزایش یافت
گروه استان ها- خراسان شمالی- فرمانده انتظامی استان به مسموم شدن 32 نفر به علت مصرف مشروبات الکلی مرگبار در ماه جاری اشاره کرد و گفت: متاسفانه تعداد کشته ها از 3 نفر به 5 نفر افزایش یافته است.
 

 سردار "علیرضا مظاهری" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر، اظهارداشت: در ماه جاری متاسفانه تعدادی از جوانان استان به علت مصرف مشروبات الکلی مرگبار که ماده اصلی آن متانول بوده، مسموم و راهی مراکز درمانی شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون 32 نفر در این رابطه مسموم شده اند، افزود: متاسفانه تعداد کشته های مصرف این مشروبات از 3 نفر به 5 نفر افزایش یافته است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه یک نفر نیز بینایی خود را کاملا از دست داده است، یاد آور شد: پلیس در این رابطه عامل اصلی و 4 نفر از توزیع کنندگان مشروبات مرگبار را دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی کرده است.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با بیان اینکه خانواده ها در پیشگیری از افزایش آمار مسمومین بسیار تاثیر گذار هستند از آنان خواست در صورت اطلاع از فروش و یا محل نگهداری مشروبات الکلی مراتب را سریعا از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.

دکتر "امیر بیگدلی" پزشک فوق تخصص نفرولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز با اشاره به اینکه حالت نمای برفی و جرقه زدن در میدان بینایی و در نهایت نابینایی از علائم مصرف مشروبات الکلی است، تصریح کرد: به طور معمول هر فرد پس از مصرف به تنفس های سطحی و تند و اختلالات متابولیکی شدید مانند افزایش تولید اسید در بدن دچار می شود.

وی اختلال در خون رسانی به ارگان های حیاتی نظیر قلب و مغز را از دیگر عوارض مصرف مشروبات الکلی برشمرد و تأکید کرد: با ایجاد هریک از علائم ذکر شده هرچه سریع تر به نزدیک ترین مراکز درمانی مراجعه کنید تا در مراحل اولیه با درمان به موقع از عواقب جبران ناپذیر یا عوارض طولانی مدت پیشگیری شود.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون