نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/18      14:23:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:64


نسخه چاپی
ناجا در ماموریت اربعین فعال تر از دیگر نهادها بود/ لزوم توجه دولت به معیشت کارکنان ناجا در بودجه سال99
گروه استان ها _ اصفهان _ عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی در هرچه بهتر برگزار شدن مراسم پیاده روی اربعین امسال گفت: ناجا با امکانات کمی که داشت فعالتر از دیگر نهادها در ماموریت بزرگ اربعین ظاهر شد.

دکتر "حسن کامران" در حاشیه اولین سالگرد شهادت شهید مدافع وطن پلیس اصفهان شهید "محمود رفیعی" طی گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در خصوص عملکرد نیروی انتظامی در ماموریت اربعین 98 گفت: امسال نیروی انتظامی و به خصوص فرمانده این نیرو حضوری بسیار جدی در مرزها و پایانه های مرزی داشتند و در واقع باید گفت که ناجا با توجه به امکانات کمی که داشت اما نسبت به دیگر نهادها فعال تر ظاهر شد و من هم هفته گذشته در نطق رسمی خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از سردار اشتری و نیروهای مخلص تحت امر وی به طور مفصل قدردانی کردم.

وی همراهی نیروی انتظامی با مردم را نوعی تقویت سرمایه اجتماعی این نیرو و افزایش اعتمادی عمومی نسبت به پلیس عنوان کرد و اظهار داشت: معتقدم هرچقدر ناجا در بین و در درون مردم باشد به نیروی پلیس در تراز نظام جمهوری اسلامی نیز نزدیک تر خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ماموریت اربعین را دفاع از فرهنگ عاشورا و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ حسینی (ع) در جهان عنوان کرد و افزود: امروز نیروهای انتظامی با تکیه بر همین فرهنگ از مرزهای ما حفاظت کرده و امنیت پایدار را برقرار می کنند و شهادت نیروهای انتظامی در راه دفاع از امنیت میهن اسلامی هم حاکی از این است که این شهدای عزیز در همین مسیر الهی قدم گذاشته اند.

کامران، به توطئه های آمریکا و مزدوران آن ها برای برهم زدن امنیت منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: به لطف خداوند و هوشیاری دستگاه های امنیت ساز از جمله نیروی انتظامی این توطئه ها خنثی شد و زائران عزیز توانستند با خیال راحت در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کنند که جا دارد یک بار دیگر از همه دست اندرکاران این همایش بزرگ تقدیر و تشکر کنم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر حمایت مجلس از خانواده های شهدا و جانبازان ناجا گفت: مجلس راجع به شهدای نیروهای مسلح تفکیکی قائل نمی شود و احکام کلی راجع به آن ها را تصویب و به نهادها صادر می کند .

وی افزود: در دیداری که با برخی از خانواده های شهدا و جانبازان داشتم، این خانواده ها گلایه هایی را مطرح می کردند که بایستی نهادهای مسئول به مشکلات این عزیزان توجه بیشتری داشته باشند.

کامران، با انتقاد از بی مهری برخی دستگاه ها نسبت به خانواده شهدا و جانبازان پلیس گفت: در این خصوص مجلس تذکر لازم را به دولت داده و تا جایی که در توان و اختیار مجلس باشد مطالبات آن ها را پیگیری خواهد کرد اما در مجموع باید بگویم که هر مسئول و نهادی به خانواده شهدا و جانبازان کم اهمیت باشد در واقع خودش ضرر می کند و از اجر و پاداش الهی محروم می شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه دولت به معیشت کارکنان ناجا در بودجه سال آتی تاکید کرد و اظهار داشت: کارکنان نیروی انتظامی به ویژه بازنشستگان این نیرو با توجه به تورم و گرانی کالاها مشکلات زیادی دارند که امیدوارم هم دولت توجه بیشتری در بودجه سال آینده به این موضوع کند و هم ما در مجلس بتوانیم بودجه معیشت کارکنان نیروی انتظامی را در افزایش دهیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون