نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/18      14:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:78


نسخه چاپی
ضرورت صيانت و مراقبت از منزلت اجتماعي و قداست پليس در تراز انقلاب اسلامي
گروه استان ها - مرکزی - نماینده ولی فقیه وامام جمعه شهر اراك با تاكيد بر ضرورت صيانت و مراقبت از منزلت اجتماعي و قداست پليس در تراز انقلاب اسلامي، گفت: عقل، علم و معرفت سه ركن حيات فردي و اجتماعي و از اندوخته هاي مهم زندگي دنيوي و اخروي است.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله" قربانعلی دری نجف آبادی"در آیين افتتاحيه نهمين دوره بصيرت غيرتمركزي فرماندهي انتظامي استان مركزي با قدرداني از تلاش ها و ايثارگري هاي كاركنان ناجا در اقصي نقاط كشور در ايجاد امنيت و انضباط  اجتماعي، اظهارداشت: نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان اثر گذار، مسئول حفظ آرامش و برقراری نظم و امنیت عمومی، نیازمند کارکناني بصير و آگاه است و در تحقق اين مهم نقش آموزه های دینی به عنوان عاملی برای تضمین تحقق اهداف و اجرای صحیح در مأموریت های سازمانی همواره نمود داشته است.

وي، حضور نيروي انتظامي را به معناي امنيت برشمرد و با تاكيد بر بصیرت افزایی به عنوان يكي از آموزه هاي ديني، ادامه داد: نداشتن هوشياري و آگاهي نسبت به مسائل روز، باعث ايجاد سطحي نگري و عدم درك حقيقت مي شود، چرا كه حقايق را هميشه نمي توان از لايه هاي بيروني به دست آورد و گاه تدبر و تعمق، ضرورت درك حقيقت است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، دفاع از ارزش ها و حفظ حدود الهي را يكي از محوری ترین تکالیف پليس جامعه اسلامی خواند و گفت:‌ نيروي انتظامي يك سازمان انسان محور است و توجه به آسيب ها و چالش هاي فراروي و نیز منزلت اجتماعي و قداست پلیس از تاكيداتي است که همواره بايد بدان توجه شود.

آیت الله دری نجف آبادی؛ عقل، علم و معرفت را سه عنصر مهم در بصیرت افزایی و ارتقاء سطح آگاهی و معرفت دینی دانست و بیان کرد: همه نیروهای مسلح و امنیتی بایستی با بصیرت و ارتقاء سطح معرفت و آگاهی كاركنان خود بايد در جهت ارتقاء امنیت اجتماعی، خانوادگی، سیاسی و صیانت از حقوق مردم تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، بصیرت را یکی از ضرورت ها در حوزه جنگ نرم و خنثی سازی توطئه‌های دشمنان دانست و بیان کرد: بصیرت یعنی بیان حقایق و پیشگیری از گسترش انحرافات و پیام‌های دروغین و امروز با گسترش فزاینده فضای مجازی در کنار امنیت فیزیکی باید با بصیرت افزایی و آگاه بخشی، نسبت به تأمین امنیت روانی و فکری اقشار مختلف اجتماعی نیز برنامه ریزی داشت که این موضوع امروزه به خوبی در نیروی انتظامی نمايان است.

وی به ارتقاء سطح آگاهی پلیس در برخورد با جرایم فضای مجازی نيز تاکید کرد وافزود: همه پلیس های تخصصی بایستی برای موفقیت در ماموریت های خطیر خود در جامعه از آگاهی لازم و کافی در زمینه ماموریتی خود برخوردار باشند.

امام جمعه اراک در پایان با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش ها در نیروی انتظامی ابراز امیدواری کرد: پلیس در تراز جمهوری اسلامی بایستی با بصیرت و اقتدار بتواند بیش از پیش خدمتگزار مردم، سرباز ولایت و پاسدار حریم امنیت کشورمان باشد و به وظایف و مأموریت های مختلفی که برعهده دارد به خوبی و شایستگی عمل کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون