نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/18      15:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:220


نسخه چاپی
توليد كنندگان متقلب در دام پليس پایتخت
گروه استان ها – تهران بزرگ- معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي پایتخت از دستگيري اعضای باند 9 نفره تولید و توزیع کننده شوینده های تقلبی خبر داد.

 

سرهنگ كارآگاه "جهانگير تقي پور" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشريح اين خبر، گفت: در مهرماه سال جاري نماينده حقوقي شركت شوینده ای معروف با مراجعه به مراجع قضائي شكايتي را مبني بر نقض علائم تجاري و توليد كالاي شركت به صورت تقلبي مطرح کرد.

این مقام انتظامی بیان داشت: با توجه به حساسيت موضوع و اينكه محصولات شوينده تقلبی به سلامت جامعه آسیب می رساند بلافاصله پرونده برای رسيدگي تخصصي در اختيار كارآگاهان اداره چهاردهم پليس آگاهي قرار گرفت.

وی عنوان داشت: با شروع تحقيقات، كارآگاهان اين اداره، موفق به شناسايي يك كارگاه توليدی در قيامدشت و سپس يكي از محل هاي خريد و فروش اين محصولات در كرج و چندين نقطه در شهر تهران شدند.

سرهنگ تقی پور با اشاره به اینکه امكان همدستي اين فروشندگان با يكديگر وجود داشت، گفت: چند اكيپ از كاركنان اداره چهاردهم تشكيل و در يك اقدام همزمان ، سوم مهرماه ، كارآگاهان به محل هاي شناسايي شده مراجعه و موفق شدند متهمان پرونده را دستگیر کنند.

معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداري آگاهي در ادامه افزود: كارآگاهان هنگام ورود به كارگاه توليدي قيامدشت 7 نفر را در حال توليد و بسته بندي پودرهای تقلبي مشاهده و دستگير کردند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: متهمان در اعترافات اوليه بيان داشتند: دستگاه مورد استفاده در كارگاه از فردي به نام مسعود خريداري شده و یاسر نيز خريد رنگدانه و نمك يد دار و پودر تقلبي و كارتن ها را انجام مي دهد و كارگاه مذکور نیز اجاره اي می باشد و دو نفر ديگر به نام هاي محسن و علی فروش پودر را بر عهده دارند. در بازرسي به عمل آمده از انبار و كارگاه مذكور كارآگاهان موفق شدند 830 كارتن پودر  24عددي ، 620 بسته پودر 20كيلويي ، 350بسته نمك يددار ، 53 بسته رنگدانه سبز آبي و 4 هزار و 200 بسته كارتن پودر کشف و كارگاه و انبار شوینده های تقلبی را پلمب کنند.

وی افزود: به دنبال دستگيري متهمان و اعترافات آنان، كارآگاهان موفق شدند يكي ديگر از انبارها را در منطقه مولوي شناسايي کنند ولی پس از مراجعه به آن محل، کارآگاهان با انبار خالي مواجه شدند و مشخص شد كالاهای تقلبی قبل از رسیدن کارآگاهان بين مغازه هاي اطراف توزيع شده است.

سرهنگ تقی پور ابراز داشت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، 2 توزیع کننده مواد تقلبی به نام قادر و عادل در مخفیگاهشان دستگیر و پس از انتقال به اداره چهاردهم لب به اعتراف گشوده و يكي ديگر از انبارهاي محل نگهداري كالاهاي تقلبي در محمد شهر كرج را معرفي کردند كه در بازرسي از این انبار نیز 232 كارتن شامپو تقلبي كشف شد.

وی افزود: در این مرحله از تحقیقات پلیسی 2 متهم دیگر پرونده که 2 خانم بودند شناسایی و دستگیر شدند.

معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي گفت: تا كنون 9 تن از دست اندرکاران تولید و توزیع کالاهای تقلبی شوینده برند دستگير شده اند و متهمان با دستور بازپرس شعبه يازدهم دادسراي ناحيه 3 تهران برای تحقيقات تكميلي و روشن شدن سایر زواياي پنهان پرونده در اختيار اداره چهاردهم پليس آگاهي قرار دارند.

سرهنگ كارآگاه تقي پور در پايان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را 10 میلیارد ریال برآورده کرده اند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمينه جعل عنوان و علائم شركت ها به دليل به خطر افتادن سلامت جامعه مراتب را به مراجع قضائي و انتظامي اعلام کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون