نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/18      15:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:112


نسخه چاپی
کشف بزرگترین مزرعه کشت ماری جوانا در شمال فرانسه
گروه بین الملل- پلیس قضائی فرانسه به تازگی 8 هزار بوته گیاه شاه دانه را که از آن برای تولید مواد مخدری نظیر ماری جوانا و حشیش استفاده می شود در شمال این کشور کشف و ضبط کرده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه تلویزیونی "یورونیوز"؛ این گیاهان که کشت آنها در فرانسه ممنوع اعلام شده در داخل انباری در شهر رو به کشف شده و از آن به عنوان بزرگترین مزرعه تولید این نوع مواد مخدر در خاک فرانسه نام برده شده است.

یک منبع نزدیک به پلیس قضائی که در جریان تحقیقات مربوط به کشف این مزرعه بوده به خبرگزاری فرانسه گفت: «در جریان کشف و توقیف این هشت هزار بوته گیاه شاه دانه که داخل انباری در مرکز شهر روبه کشت شده بودند دو نفر بازداشت شده اند.»

انباری که گیاهان کشت شده را در خود جای داده متعلق به شهرداری روبه بوده و اخیرا تحت اجاره درآمده بود. گویا فردی که این انبار را اجاره کرده بود از بخشی از آن برای پرورش گیاه استفاده کرده است.

به گفته این منبع محلی با توجه به روند رو به رشد تولید گیاهان مواد مخدر در فضاهای بسته که اخیرا شمار آن در ناحیه «او-دو-فرانس»، بلژیک و هلند افزایش چشمگیری داشته، کشف 8 هزار بوته از این نوع گیاهان در خاک فرانسه در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

گفته می شود گیاهان ممنوعه ای که به تازگی در شهر روبه فرانسه کشف شده اند این قابلیت را داشتند که کسب و کار سالانه ۵ تا ۶ میلیون یورویی را برای قاچاق مواد مخدر رقم بزنند.

در این ناحیه از شمال فرانسه که به دلیل کشت فراوان گیاه شاه دانه از دیگر نواحی این کشور متمایز شده پیش از این نیز در سال ۲۰۱۶ نزدیک به چهار هزار بوته گیاه کشف و ضبط شده بود.

منبع نزدیک به پلیس قضائی فرانسه در ادامه با اشاره به اینکه کشت این نوع گیاهان نیازمند تخصص و تجربه بالایی است یادآور شد که بی شک شبکه های سازمان یافته ای پشت این اقدام مجرمانه در شهر رو به بوده اند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون