نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/19      14:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:236


نسخه چاپی
کشف 30 فقره تصادف ساختگی
گروه استان ها – تهران بزرگ - رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری 2 کلاهبردار حرفه ای خبر داد که با ایجاد 30 تصادف ساختگی از شهروندان کلاهبرداری می کردند.

سرهنگ کارآگاه "کرم یوسف وند" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پي وقوع چند فقره تصادف ساختگی مشابه در حوزه پليس راه منطقه حسن آباد که منجر به پرداخت خسارت از سوي شهروندان ( مقصران حادثه) شده بود، موضوع توسط پليس راهور منطقه مورد بررسي قرارگرفت.

وی با بیان اینکه تحقیقات اولیه پلیس راهور حکایت از ساختگی بودن این تصادف ها داشت، بیان کرد: پرونده از سوي دادگاه حسن آباد برای شناسایی عامل یا عاملان تصادف های ساختگی به پایگاه نهم ارجاع شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با دریافت شکایت، تیمی از ماموران پایگاه نهم به محل های تصادف مراجعه و به دست آوردند که راننده يک دستگاه پژو پارس تصادفی در میادین و تقاطع ها به نحوی می ایستد و یا حرکت می کند که در نهایت منجر به وقوع تصادف با خودروی شهروندان می شود.

یوسف وند عنوان کرد: در تحقیقات پلیسی به دست آمد که متهم به تنهایی یا با همراهی فرد دیگری با خودرو تصادفی بر سر راه سایر شهروندان قرار گرفته و با ضربه زدن به سایر خودروهای شهروندان، مدعی می شود که مقصر حادثه شما بوده اید و وی از شهرستان به تهران آمده و فرصت تعمیر خودرو را ندارد. به دنبال آن با دریافت مبلغ 500 هزار الی یک میلیون تومان محل را ترک و در محل دیگری نیز این کار را تکرار می کرده است.

وی با بیان اینکه در تحقیقات میدانی، تصویر واضحی از راننده خودرو به دست آمد و به دنبال آن مخفیگاه وی در محله حسن آباد مورد شناسایی قرار گرفت، گفت: با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه نهم پلیس آگاهی منتقل شد.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت ابراز داشت: متهم در بازحویی های اولیه اظهار داشت متهم اصلي پرونده که مالک خودرو است فردي دیگری است که وجوه دریافتی از تصادف ساختگی را به حساب وی واریز می کرد.

یوسف وند تصریح کرد: با شناسایی مالک خودرو، مخفیگاه متهم اصلی پرونده در حسین آباد شهر ری شناسایی و ماموران موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به 30 فقره تصادف ساختگی با همکاری یکدیگر اعتراف کرده اند و تا کنون 25 تن از مال باختگان نیز شناسایی شده اند، افزود: مال باختگان در اظهارات مشابهی عنوان کردند که مورد اخاذی متهم اصلی پرونده قرار گرفته و وی با نشان دادن خالکوبی روی بدنش که نوشته بود من از مرگ نمی ترسم از مال باختگان مبالغی را اخاذی کرده است.

رئیس پایگاه نهم آگاهی تصریح کرد: با دستور قضائی انتشار تصویر بدون پوشش متهم اصلی پرونده برای شناسایی سایر جرایم مشابه در دستور کار قرار دارد. شهروندان می توانند برای تشکیل پرونده و یا ادامه شکایت شان به پایگاه نهم پلیس آگاهی واقع در شهرری، میدان هادی ساعی، خیابان آستانه، پایگاه نهم پلیس آگاهی مراجعه کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون