نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1395/5/2    14:40:0     کد خبر : 256566     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1395/5/2      14:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:856مقابله با قاچاق کالا از الزام هاي اقتصاد مقاومتي است


گروه استان ها-ايلام- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام يکي از الزام هاي مهم در اجراي برنامه هاي اقتصاد مقاومتي را مقابله با قاچاق کالاهاي خارجي به کشور دانست و خواستار مقابله با اين پديده که اقتصاد و صنعت کشور را تهديد مي کند، شد.به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، آيت الله "محمدنقي لطفي" در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته ايلام اظهار کرد: در شرايط کنوني که اقتصاد مقاومتي با هدف ايجاد اشتغال و بهبود وضعيت توليد داخلي مورد توجه همه قرار گرفته ورود کالاهاي قاچاق ضربه هاي جبران ناپزيري به توليد و واحدهاي توليدي کشور مي زند.

وي با اشاره به کشف حجم زيادي قاچاق توسط نيروي انتظامي در کشور افزود: افرادي که مبادرت به قاچاق محموله بزرگ از جمله اين محموله که بيش از 212کاميون است مي کنند بايد شناسايي و به مردم معرفي و از سوي دستگاه قضايي محازات شوند.

آيت الله لطفي تاکيد کرد: اکنون بنگاه هاي صنعتي و توليدي زيادي در کشور بخاطر پديده شوم قاچاق تعطيل شده اند بنابراين ادامه اين روند (قاچاق کالا) براي کشور بسيار نگران کننده است.

وي يادآور شد: يکي از الزام هاي اقتصاد مقاومتي بهبود وضعيت توليد داخلي و ايجاد اشتغال و همچنين بهتر شدن وضعيت اقتصادي و معيشتي مردم است که بايد گام هاي بلندي در اين ارتباط از سوي متوليان امر و دستگاه هاي اجرايي برداشته شود.

امام جمعه ايلام همچنين با اشاره به اينکه غرب هيچ اقدامي براي اجراي برجام نمي کند، گفت: در اين شرايط دستاوردهاي روشني از برجام که حکايت از رونق اقتصادي و برداشتن تحريم ها باشد را نمي بينيم.

وي با تاکيد بر اينکه جمهوري اسلامي ايران به همه تعهدات خود در قبال برجام عمل کرده است، اضافه کرد: مسئولان دستگاه ديپلماسي بايد در قبال بي عهدي و بي توجهي به توافقات از سوي غرب عکس العمل مشابه نشان دهند.

آيت الله لطفي سپس در خصوص موضوع پرداخت هاي نامتعارف برخي مديران بانک ها افزود: اينها مصادق بارز غرات بيت المال است و در شان نظام اسلامي نيست.

نماينده ولي فقيه در استان ايلام به فرا رسيدن سالروز عمليات مرصاد نيز اشاره کرد و گفت: گروهک منافقين پليد اين افراد خائن به کشور با دشمنان انقلاب هم پيمان شدند تا به انقلاب ضربه بزنند ولي به لطف خدا و اقتدار رزمندگان اسلام توطئه آنان بر ملا شد و شکست سنگيني در اين عمليات خوردند.

وي از زبوني و مستاصل بودن پسماندهاي گروهک منافقين و هم پيماني آنان با کشور کودک کش آل سعود خبر داد و يادآور شد: پرونده اين گروهک تروريستي در انجام جنايت عليه ملت ايران و عراق بسيار سنگين و ننگين است.

خطيب جمعه ايلام به سالروز برگزاري اولين نماز جمعه در کشور پس از پيروزي انقلاب نيز اشاره کرد و افزود: نماز جمعه سپر محکمي در برابر هجمه هاي فرهنگي دشمنان نظام است.

وي نماز جمعه را داراي جايگاه حساس و کارساز در مسايل فرهنگي و سياسي کشور برشمرد که به بصيرت افزايي، ترويج آموزه هاي ديني و تقوا مي پردازد و دشمنان همواره از اين جايگاه هراس دارند و نگرانند و براي تضعيف آن در اوايل انقلاب اقدام به شهادت رساندن نماز گزاران و ائمه جمعه کردند.

آيت الله لطفي به سالروز شهادت دانشمند هسته اي کشور شهيد داريوش رضايي نژاد در روز اول مرداد اشاره و تاکيد کرد: ياد و خاطر اين دانشمند بزرگ که از اهالي استان ايلام و شهرستان نخبه پرور آبدانان است، بايد گرامي داشت.

انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر