نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1396/5/21    15:13:0     کد خبر : 269063     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/5/21      15:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:411مرگ 30 کودک در بیمارستانی در هند


گروه بین الملل- بیش از 30 کودک در عرض 48 ساعت گذشته در بیمارستانی دولتی در شمال هند جان باخته‌اند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنا به گفته‌های پلیس در روز جمعه، به احتمال زیاد دلیل این حادثه نبود کپسول‌های اکسیژن کافی برای بیماران بوده است. "ساتیار آنی روجا پنکاج" رئیس پلیس ناحیه "گوراک پور" در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری فرانسه گفت:"به گفته بیمارستان روز پنج شنبه 23 و روز جمعه 11 کودک فوت کرده‌اند در حال حاضر این تنها اطلاعاتی است که در دست داریم. دلیل این اتفاق در حال بررسی است."

چندین خبرگزاری محلی اظهار داشته‌اند که این مرگ‌ها زمانی اتفاق افتاده که شرکت تامین کننده کپسول‌های اکسیژن به خاطر نپرداختن هزینه کپسول‌ها، از همکاری با بیمارستان خودداری کرده. ظاهرا مبلغ بدهی بیمارستان به این شرکت بالغ بر میلیون‌ها روپیه بوده است. با این حال "سی وی سیرواستاوا" دادرس این شهر تمام اتهامات را رد و اعلام کرده کپسول اکسیژن به میزان کافی در انبار بیمارستان موجود بوده است. وی به خبرگزاری فرانسه گفت:"بر خلاف آنچه گفته می‌شود، مرگ‌ها بر اثر نبود کپسول اکسیژن اتفاق نیفتاده. خدمت رسانی شرکت کپسول‌های اکسیژن روز پنجشنبه متوقف شد اما بیمارستان به میزان کافی کپسول اکسیژن در انبار ذخیره داشته است. بسیاری از بیماران با شرایط حاد به این بیمارستان آورده می‌شوند و به طور میانگین روزانه 10 تا 11 کودک در بیمارستان فوت می‌کنند. یک تیم برای بررسی علت این موضوع تشکیل داده‌ایم."

بیمارستان‌‌های دولتی هند معمولا بیش از ظرفیت مراجعه کننده دارند و بیماران حتی برای بیماری‌های جزیی نیز باید مدت‌ها منتظر بمانند و از تخت‌های بیمارستان نیز به صورت اشتراکی استفاده می‌شود. در نتیجه، هندی‌ها اگر بتوانند از بیمارستان‌های دولتی دوری کرده و به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی مراجعه می‌کنند اما هزینه ویزیت در بیمارستان خصوصی می‌تواند تا 15 دلار هزینه در برداشته باشد که برای میلیون‌ها هندی که روزانه درآمدی نزدیک به دو دلار دارند هزینه هنگفتی به شمار می‌آید.


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر


ارتقاء امنیت وب با وف بومی