نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1396/5/26    11:6:0     کد خبر : 269257     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/5/26      11:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:416کشف 521 میلیارد ریال زمین خواری در مازندران


گروه استان ها- مازندران- فرمانده انتظامی استان از کشف 521 میلیارد و 716 میلیون ریال زمین خواری در استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد .

سردار"سید محمود میرفیضی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: زمین خواری یکی از جرایم اقتصادی است که زمین خواران صرفا با روش های ناثواب ثروتی را تصاحب می کنند که خود هیچ گونه نقشی در تولید آن نداشته اند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: از اثرات منفی زمین خواری گرانی شدید در بخش مسکن، روی آوری مردم به سمت شهرنشینی و عدم توسعه بخش کشاورزی است .

سردار میرفیضی،خاطر نشان کرد: طمع ورزی مجرمان یکی از مهمترین دلایل برای تصاحب منابع طبیعی و خدادادی که حقوق عامه مردم و آیندگان است محسوب می شود که تصاحب املاک و اراضی با جعل اسناد ملکی و هویتی ، نشانه گذاری های خود ساخته و تبانی با افراد ذی نفوذ از نمونه های بارز آن محسوب می شود .

وی درادامه تصریح کرد: رشد تغییرکاربری و تصرف غیر قانونی اراضی ملی توسط برخی افراد سودجو در سال های اخیر به معضلی جدی تبدیل شده است که برای مقابله با آن پلیس گام های موثری برداشته است .

میر فیضی،اظهار داشت: در این فرایند کارشناسان اقتصادي پليس آگاهي استان و شهرستان های تابعه با به کارگيري توان علمي و تخصصی خود اقدامات موثری را برای شناسایی زمین خواران و آزاد سازی زمین های تحت تصرف آنان در دستور کار قرار دادند.

وی، بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون پلیس در مبارزه قاطعانه با جرایم اقتصادی از جمله زمین خواری در استان موفق به شناسایی 37 متهم به زمین خواری در استان مازندران شده است که پرونده آنان در فرایند قانونی قرار گرفته است .

سردار میرفیضی ارزش مجموع زمین های آزادسازی شده از چنگال زمین خواران از ابتدای سال جاری تاکنون را بالغ بر 521 میلیارد و 716 ریال عنوان کرد و اظهار داشت: توجه به موانع ، چالش ها و راه های مقابله با زمین خواری و جرایم مرتبط با آن از راه های کاهش این معضل اقتصادی در جامعه است .

فرمانده انتظامی استان مازندران در خاتمه گفت: مقابله با زمین خواران به منظور حفظ حقوق آیندگان و جلوگیری از بین رفتن مواهب الهی و منابع طبیعی نیازمند یک عزم و اراده ملی و همگانی است .#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر