نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1396/9/16    14:38:0     کد خبر : 273666     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/9/16      14:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:468آموزش همگاني در بستر مديريت علمي، مهمترین عامل در پيشگيري از سرقت


گروه استان ها- مرکزی- فرمانده انتظامی استان ، آموزش همگاني در بستر مديريت علمي را مهمترین عامل در پيشگيري از سرقت دانست.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس ، سردار " کیومرث عزیزی " در قرارگاه مبارزه با سرقت فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به اين كه پيشگيري از سرقت و کاهش جرایم از جمله مهم ترين ماموريت هاي نيروي انتظامي در حوزه نظم و امنيت اجتماعي است، اظهار داشت: تشديد اقدامات فرهنگي و اجتماعي عاملي مهم در پيشگيري از سرقت و بروز جرم و بزه در سطح جامعه مي باشد.

وی با بيان اينكه پيشگيري از جرم نقشي كليدي در برنامه هاي ريزي هاي پليس و ارتقاء امنيت پايدار در جامعه بر عهده دارد اضافه كرد: آموزش هدفمند لازمه ارتقاء امنيت و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و ارتقاء سطح كيفي اقدامات ناجا به شمار مي رود و کارکنان بايد در انجام ماموريت ها و در ارتباط با مردم با حسن خلق ، صداقت در رفتار و عمل صالح، اعتماد مردم را جلب و با آموزش همگاني، نسبت به توسعه فرهنگ خودمراقبتي و پيشگيرانه اقدام كنند.

این مقام مسئول با تاكيد بر ضرورت نهادينه كردن فرهنگ پيشگيري در جامعه تصريح كرد: بسياري از جرايم به ويژه در حوزه خرد به دليل عدم آگاهي و يا سهل انگاري مردم و همچنين عدم رعايت موارد ايمني و امنيتي اتفاق مي افتد كه با بسترسازي مناسب آموزشي در راستاي ترويج فرهنگ پيشگيري، مي توان از وقوع چنين جرايمي پيشگيري كرد.

وی آموزش همگاني در بستر مديريت علمي را مورد تبيين و تاكيد قرار داد و اعلام داشت: اگر تحليل درستي از وضعيت و جغرافياي جرم نداشته باشيم، نمي توانيم درست برنامه ريزي کنيم و راهکارهاي پيشگيري از آن جرم را در جامعه پياده کنيم.

سردار عزيزي تاكيد كرد: اقدامات پيشگيرانه از سرقت به ويژه سرقت هاي خُرد، تحت نظر قرار دادن سارقان از زندان آزاد شده و افزايش سطح آموزش هاي عمومي جامعه، سهيم کردن ساير بخش هاي جامعه در ارتقاء سطح کمي و کيفي امنيت در اين حوزه از جمله مهمترين اهداف و اقدامات نيروي انتظامي در قرارگاه مبارزه با سرقت است كه تحقق راهبردهاي اجرايي آن با بهره گيري از ظرفيت هاي اجتماعي و مشاركت آحاد جامعه حاصل مي شود.

فرمانده انتظامي استان مركزي بيان داشت : با توجه به رويکردي که پليس در پيشگيري از جرايم دنبال مي کند و حساسيت و توجه خاص نسبت به مقوله مقابله با سرقت در جامعه لازم است با برنامه ريزي هاي گسترده و با به كار گيري كليه امكانات و تجهيزات نسبت به جلب مشاركت عمومي برنامه ريزي داشت.

سردار عزیزی خاطر نشان كرد: توجه به نقطه نظرات شهروندان به ويژه در سامانه هاي 197 و 110 بازتاب بسيار خوبي در انجام بهتر ماموريت هاي پليس استان داشته است كه در ادامه راه ، افزايش اعتماد و تعديل مطالبات شهروندان از پليس با ارائه آموزش هاي لازم وافزايش خودكنترلي با جديت دنبال خواهد شد.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر