نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1396/12/21    12:33:0     کد خبر : 277229     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/12/21      12:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:243کشف بیش از 2 تن موادمخدر در قزوین // افزایش 38 درصدی کشف انواع موادمخدر


گروه استان ها - قزوین - فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف بیش از 2 تن موادمخدر و افزایش 38 درصدی کشف انواع موادمخدر در 11 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "مهدی محمودی" در نشست خبری با اصحاب رسانه در قزوین اظهار داشت: نیروی انتظامی مسئولیت دفاع از تهدیدات را برعهده دارد و در راستای ارتقای امنیت اجتماعی فعالیت‌های متعددی دارد، اولویت‌های ما در سال جاری و آینده مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر، سرقت، توجه به امنیت اخلاقی و افزایش کیفیت کاری کارکنان است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به شعار نوروزی سال 97 در ایام نوروز با عنوان «آرامش بهاری با نظم و امنیت» عنوان کرد: امنیت شاکله اصلی تمام فعالیت‌های اجتماعی و نیروی انتظامی به عنوان نیروی قوام بخش در امنیت مطرح است و جزء یکی از اصلی ترین اعضای نیروهای مسلح در کشور است که برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی قدم برمی‌دارد.

وی با اشاره به آمارعملکرد 11 ماهه سال جاری پلیس قزوین ابراز داشت: از نظر کاهش وقوع سرقت در رتبه 22 کشوری قرار داریم که از نظر شاخص و میزان مهار جزء استان‌هایی هستیم که موفق به مهار سرقت شده ایم.

این مقام مسئول با اشاره به تردد بیش از 232 میلیون خودرو از محور های مواصلاتی استان در 11 ماهه سال جاری وافزایش 13.7 درصد حجم تردد نسبت به سال گذشته خاطرنشان کرد: از نظر کاهش تعداد وقوع تصادفات فوتی با توجه به وجود بیشترین راه‌های مواصلاتی در جایگاه 22 کشوری و از نظر کاهش تعداد تصادفات جرحی در بین استان‌ها رتبه 32 و تصادفات خسارتی در رتبه 30 کشور قرار داریم.

فرمانده انتظامی استان اذعان داشت: درخصوص کشفیات موادمخدر با کشف بیش از 2 تن انواع مواد مخدر، 38درصد افزایش کشفیات را داشته ایم.

سردار محمودی افزود: استاندارد کاهش سرقت در کشور بین 2 تا 3 درصد است که استان قزوین در سال جاری با حضور قدرتمندانه پلیس توانسته از استاندارد کشوری بالاتر رفته و به کاهش 8 درصد سرقت دست پیدا کند.

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: در حوزه ورود به عنف 54 درصد، سرقت مسلحانه 100 درصد، تصادفات فوتی 17 درصد، تصادفات جرحی 13 درصد با کاهش مواجه بوده ایم.

وی گفت: در یکی از برنامه‌های مهم پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز این است که در حوزه توزیع خارج از شبکه مواد سوختی 12 طرح انجام گرفت و بیش از 598 هزار و 300 لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

سردار محمودی از اجرای 13 طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبرداد و گفت: با اجرای این طرح 345 هزار و 734 پاکت انواع سیگار قاچاق با افزایش 70 درصدی کشفیات این نوع کالا و بیش از 78 هزار و 800 ثوب انواع البسه و یک میلیون و 694 هزار و 144 مورد انواع لوازم آرایشی قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: با وجود اینکه در حوزه کشف جرایم رایانه ای 32 درصد و دستگیری مجرمان 36 درصد رشد داشته ایم کلیه وقوع جرایم رایانه ای در 11 ماهه سال جاری 100 درصد کشف شده است.

وی ادامه داد: در راستای برخورد با واحدهای صنفی متخلف 250واحد صنفی پلمب شده اند، همچنین 21 هزار و 330 تماس با سامانه  197 انجام گرفته است در مجموع تماس های مردمی با این سامانه ، 42 درصد انتقادات کاهش یافته و 33 درصد تماس‌ها قابل رسیدگی و 25 درصد نیز برای مشاوره بوده است.

این مسئول بیان داشت: در روز 24 اسفند ماه سال جاری رزمایش پلیس راه با حضور سازمان های امداد رسان آغاز و تا 15 فروردین 97 ادامه داشته و پوشش نقاط شهری برای جلوگیری از وقوع سرقت، پوشش محل‌های اسکان مسافران نوروزی، تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و ایستگاه‌ها در ایام نوروز اجرا خواهد شد.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر