نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1396/12/22    13:10:0     کد خبر : 277269     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1396/12/22      13:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:293اطلاع رسانی صحیح، گامی در جهت ارتقاء احساس امنیت درجامعه است


گروه استان ها-همدان-فرمانده انتظامی استان با اشاره به نقش مهم اطلاع رسانی در تنویر افکار عمومی جامعه گفت: اطلاع رسانی صحیح گامی در جهت ارتقاء احساس امنیت درجامعه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،سردار"کامرانی صالح" صبح امروز در کمیسیون اطلاع رسانی پلیس استان با تأكيد بر اينكه آگاه سازي بايد در راستاي ارتقاء سطح امنيت عيني و ذهني جامعه و اصلاح الگوهاي صحيح رفتاري و قانون گرايي باشد، گفت: تلاش پليس اين است كه ارتباطش با رسانه ها صميمي و دو سويه باشد، چرا كه اين امر براي ايجاد يك جامعه سالم و پويا بسيار مهم و ضروري است.

وی افزود: اطلاع رساني صحيح و فرهنگ سازي سبب ارتقاء احساس امنيت در جامعه بوده و اين در حالي است که درصد قابل توجهي از آگاهي بخشي جامعه از فعاليت هاي پليس در گرو انعكاس سريع و صحيح است.

اين مقام انتظامي ادامه داد: بيان اقدامات و تلاش هاي صورت گرفته توسط پليس و ايجاد روحيه شور و نشاط درجامعه و ارتقاء امنيت رواني از جمله اقداماتي است که با اطلاع رساني مناسب به خوبي مي توان نتايج مثبت آن را در جامعه مشاهده کرد.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در پيشگيري از وقوع جرم، خاطرنشان كرد: با اقدامات و فعاليت هاي فرهنگي و ديني مي توان از وقوع بسياري از جرايم پيشگيري کرد چراکه بسياري از حوادث، اتفاقات و جرايم در نتيجه عدم آگاهي، نبود شناخت کافي و تربيت نادرست شکل مي گيرد.

سردار کامرانی صالح با اشاره به مديريت صحيح در صحنه ها افزود: بايد از بي انضباطي و تناقض گويي در اطلاع رساني صحنه ها جلوگيري شود و به صورت مطلوبي اين موضوع مهم مديريت شود

فرمانده انتظامي استان در خاتمه گفت: پليس در تلاش است با استفاده از ظرفيت رسانه ها و تاثير گذاري بر افکار عمومي جامعه و کاهش آسيب ها، نقش سازنده و بسيار موثري در ارتقاي معلومات عمومي افراد و آموزش همگاني در جهت جامعه پذيري و اجتماعي کردن مردم داشته باشد.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر