نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/3/23    17:47:0     کد خبر : 280116     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/3/23      17:47:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:568البرز؛ ایستگاه پایانی کلاهبرداران میلیاردی


گروه استان ها – البرز- فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باندی که به شیوه درج آگهی و بازاریابی، اقدام به 12 میلیارد ریال کلاهبرداری از شرکت‌های پخش مواد غذایی در استان‌های مختلف کشور کرده بودند، خبر داد.

 

سردار "عباسعلی محمدیان" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت : در پي اعلام شکایت فردی به پلیس‌آگاهی شهرستان فردیس استان البرز مبني‌ بر کلاهبرداری به‌ شیوه خريد مواد غذايي از وی با چک‌های مسروقه، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: شاکی پس از دعوت به پلیس‌آگاهی، درخصوص جزئیات پرونده گفت که به‌ صورت اتفاقی از طریق آگهی درج‌ شده در سایت دیوار با فردی که در کار پخش مواد غذایی به‌ صورت عمده بود و درخواست خرید از شرکت‌های تولید مواد غذایی را داشت، آشنا شد ؛ پس از چندین مرحله قرارهای تلفنی و حضوری و موافقت درخصوص چگونگی فروش کالا، مواد غذایی را به وی در قبال دریافت چک فروختم و در زمان موعد چک، متوجه عدم موجودي در حساب و سرقتي‌ بودن چک شدم.

سردار محمدیان ادامه داد : همزمان با شکایت مالباخته، پرونده‌های متعدد ديگري با موضوع کلاهبرداري به شگرد خريد مواد غذايي و خشکبار در قبال ارائه چک‌های مسروقه در این پلیس تشکیل شد که با توجه به اهمیت آن، پیگیری موضوع به‌ صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در بررسی‌های اوليه مأموران، مشخص شد که اعضاي يک باند حرفه‌ای و سابقه‌دار به‌ صورت مقطعي و کوتاه‌ مدت با اسامی جعلی، اقدام به اجاره مغازه در مناطق مختلف شهرستان فرديس از جمله مشکین‌دشت، فرديس، محمدشهر و... کرده و از طريق چاپ آگهي در سايت ديوار و عقد قرارداد با شرکت‌های فروش مواد غذایی در قبال خرید کالا به فروشنده چک مسروقه تحویل داده و قبل از موعد وصول چک‌ها، اجناس خریداری‌شده را به مکان دیگری منتقل کرده و متواری می‌شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد : مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و به‌کارگیری شگردهای پلیسی، موفق به شناسایی 4 نفر از اعضای باند مذکور شده و اطلاع یافتند که متهمان درحال‌حاضر در یک فروشگاه پخش مواد غذایی اجاره‌ای در تهران، مشغول به فعالیت هستند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: مأموران با دریافت نیابت قضائی به تهران اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه، موفق به دستگیری متهمان شدند.

سردار محمدیان بیان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس‌آگاهی، ضمن اعتراف به جرم خود مبنی‌ بر 12میلیارد ریال کلاهبرداری از 64 تن از صاحبان شرکت‌های فروش مواد غذایی در سراسر کشور، در تشریح جزئیات اقدامات مجرمانه خود، اقرار کردند که با اجاره فروشگاه‌های پخش مواد غذایی به‌ صورت موقت در استان‌های لرستان، کردستان، بندرعباس، قزوين، تهران، اراک، اصفهان، البرز و زنجان، اقدام به خريد چک‌های مسروقه، بازاريابي و تحويل اجناس کرده و سپس اجناس خریداری‌ شده را در یک انباری دپو می‌کردند تا در زمان مناسب به فروش برسانند.

وی افزود : سردسته باند که از متهمان سابقه‌دار و تحت تعقیب پلیس استان زنجان بود با تشکيل باندی ، اقدام به جذب افراد سابقه‌دار و کلاهبرداری از فروشندگان مواد غذایی می‌کرد.

سردار محمدیان با بیان این‌که متهمان به‌ همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، تصریح کرد: تاکنون 17نفر از مالباختگان شناسایی شده‌اند و تلاش برای شناسايي ساير مالباختگان ادامه دارد./


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر