نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/3/23    17:58:0     کد خبر : 280120     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/3/23      17:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:422پيشگيري، كنترل و مقابله با ناهنجارهاي اجتماعي در طرح سالم سازي دريا


گروه استان ها- گلستان- فرمانده انتظامي استان، رعايت هنجارهاي اخلاقي و اجتماعي را خط قرمز پليس در طرح سالم سازي دريا دانست و گفت: پيشگيري، كنترل و مقابله با ناهنجارهاي اجتماعي، در طرح سالم سازي دريا مورد تأكيد است.

 

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "علی‌اکبر جاويدان" در بازديد از طرح سالم‌سازی دريا در مناطق ساحلي استان گلستان، با تأکید بر لزوم تداوم طرح‌های امنيت اخلاقي، گفت: نيروي‌انتظامي حافظ ارزش‌ها و دستاوردهاي نظام اسلامي است و با اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي و اخلاقي، از اين دستاوردها پاسداري و صيانت خواهد كرد.

فرمانده انتظامي استان گلستان با اشاره به اين‌كه نيروي‌انتظامي در خط مقدم مقابله با ناهنجاری‌ها و تهاجمات فرهنگي دشمن قرار دارد، تأکید كرد: يكي از مهمترين مأموریت‌های پليس، ارتقاء طرح امنيت اخلاقي در جامعه است كه با نزديك‌شدن به فصل تابستان، اين طرح در تفرجگاه‌ها و مناطق ساحلي تشديد می‌شود.

سردار جاويدان ارتقاء امنيت اجتماعي و اخلاقي در سواحل دريا را ازجمله مأموریت‌های مهم پليس در آستانه تعطيلات تابستانه برشمرد و بيان کرد: اين طرح همه‌ساله در تقويم مأموریت‌های نيروي‌انتظامي قرار داشته و هدف از آن، برخورد با ناهنجاری‌هاي اخلاقي و فراهم‌كردن فضاي امن توأم با آرامش، براي مسافران است.

اين مقام ارشد انتظامي، رعايت هنجارهاي اخلاقي و اجتماعي را خط قرمز پليس در طرح سالم‌سازی دريا عنوان كرد و افزود: رعايت هنجارها، مطالبه مردم از پليس است و نيروي‌انتظامي مأموریت دارد در پاسخ مطالبات به‌حق مردم، با هرگونه ناهنجاري اجتماعي و اخلاقي برخورد كند.

وي پيشگيري، كنترل و مقابله با جرايم و ناهنجاری‌هاي اجتماعي را از مهمترين مأموریت‌های پليس در طرح دريا و تفرجگاه‌ها دانست و عنوان کرد: نقش مشارکت‌های مردمي و مسئولیت‌پذیری دستگاه‌های فرهنگي در ارتقاء فرهنگ عمومي، در اين مأموریت نقش مهمي دارد.

سردار جاويدان با تأکید بر هدايت و مديريت فرهنگي افكار عمومي با لحاظ قراردادن ارزش‌ها و دستاوردهاي انقلاب‌اسلامي، اظهار کرد: اقدامات فرهنگي و پيشگيرانه، مكمل اقدامات انتظامي و قهری است؛ لذا بايد با فرهنگ‌سازی و به‌کارگیری روش‌های پيشگيرانه، نسبت به ارتقاء فرهنگ عمومي خصوصاً در مناطق تفريحي و گردشگري، گام‌های مؤثری برداشته شود.

فرمانده انتظامي استان گلستان، تعميق فرهنگ عفاف و حجاب را از مهمترين مأموریت‌های پليس در طرح امنيت اخلاقي عنوان كرد و ادامه داد: رعايت عفاف و حجاب علاوه‌بر استحكام خانواده به‌عنوان كوچكترين نهاد اجتماعي، موجب آرامش رواني در جامعه نيز می‌شود.

وی به اقدامات و فعالیت‌های نيروي‌انتظامي در طرح سالم‌سازی دريا و امنيت تفرجگاه‌ها اشاره و تصريح كرد: طرح سالم‌سازی دريا و امنيت تفرجگاه‌ها، از 25خردادماه آغاز خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در همين راستا، 3 ايستگاه پليس در مراكز ساحلي و 16 ايستگاه پليس، در تفرجگاه‌ها و مناطق گردشگري گلستان مستقر خواهند شد و تلاش بر اين است با همكاري نيروهاي بسيجي و پليس افتخاري و مشاركت مردم قانونمند و متدين، شرايط مناسبي را براي مسافران و شهروندان فراهم كنيم./


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر