نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/3/24    15:33:0     کد خبر : 280147     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/3/24      15:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:282همراه سازی مردم در گفتمان سازی و استفاده از ظرفیت رسانه ها


گروه استان ها- مازندران- فرمانده انتظامی استان در اولین نشست فصلی فرمانداران و فرماندهان انتظامی شهرستان ها، گفت: همراه سازی مردم در اقتدار نرم برای ایجاد امنیت از طریق گفتمان سازی با استفاده از ظرفیت رسانه از مهمترین اولویت های پلیس است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اولین نشست فصلی فرمانداران و فرماندهان انتظامی شهرستان های استان مازندران با موضوع طرح تابستانه با محوریت طرح سالم سازی دریا شامگاه چهارشنبه با حضور استاندار مازندران و معاونان استاندار، معاونان و روسای پلیس های تخصصی، فرمانداران و فرماندهان انتظامی شهرستان ها در سالن کنفرانس ستاد انتظامی استان برگزار شد.

سردار میرفیضی در این نشست با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال 97، گفت: یکی از مهمترین اولویت های فرماندهی انتظامی استان در اجرای طرح های تابستانه اشراف اطلاعاتی با تاکید بر دو مولفه پیش بینی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، پاسخ به مطالبات مردمی را از دیگر اولویت های نیروی انتظامی در اجرای این طرح برشمرد و تصریح کرد: باید از ظرفیت ها و قابلیت های مشارکتی و همکاری متولیان طرح های تابستانه و سالم سازی دریا از جمله نهادهای دولتی و حاکمیتی برای پاسخگویی به مطالبات مردمی استفاده شود.

میرفیضی جلب مشارکت های مردمی برای اقناع سازی و همراه سازی مردم در اقتدار نرم را از دیگر مولفه های نیروی انتظامی برای کاهش آسیب های اجتماعی برشمرد و اظهار داشت: همراه سازی مردم در اقتدار نرم با گفتمان سازی و استفاده از ظرفیت رسانه ها به عنوان قدرت پلیس در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به شمار می رود.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه جلب اعتماد عمومی از مهمترین راهکارهای مشارکت های مردمی در تولید امنیت و انجام وظایف شهروندی است، تصریح کرد: پلیس افکارساز و حاکمیت افکارسازی موجب مقبولیت و محبوبیت و مرجعیت در بین مردم خواهند شد.

سردار میرفیضی با اشاره به وجود 120 شهرک ساحلی، 358 نقطه ممنوعه شنا و 71 تفرجگاه و مناطق گردشگری در استان از به کارگیری 2هزار نیروی پلیس، پلیس افتخاری و شرکت انتظام در طرح سالم سازی دریا خبرداد و گفت: در مجموع 5000 نفر برای تامین امنیت سواحل، مناطق تفریحی وگردشگری و محورهای مواصلاتی استان به کارگیری خواهند شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به کاهش 28 درصدی غریق در استان مازندران طی سال گذشته از افزایش 8 درصدی سفر به استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و بر برخورد با ناهنجاری های اجتماعی از استان های مبداء تاکید کرد .

وی با تاکید بر تعریف الزاماتی برای مدیران شهرک های ساحلی و مسئول سازی دستگاه های متولی طرح دریا، افزود: استفاده از اقدامات فرهنگی و اثرگذاری آن در بین خانواده ها و مسافران تابستانی در سواحل دریا و مناطق گردشگری از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر