نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/4/31    17:38:0     کد خبر : 281447     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/31      17:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:549تاثیر بی حجابی بر فرد و جامعه


گروه اجتماعی- بی حجابی نقطه شروع بسیاری از ناهنجاری ها و عامل مهمی در ایجاد مزاحمت های خیابانی به شمار می رود.

 

 

بدحجابی؛ مشغولیت فکری دختران محصل را بیشتر می‌کند، آنان را به‌سوی شناخت مدل‌های گوناگون، آرایش موی سر و تقلید از مدهای متنوع غرب سوق می‌دهد. آنان وقت زیادی از فرصت‌های مطالعه را صرف آرایش‌های سروصورت کرده و به‌جای رسیدگی به جنبه علمی و فکری خود، به ظواهر خود می‌پردازند.

خداوند در قرآن کریم به پیامبرش (ص) می‌فرماید: «ای پیامبر(ص)! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو پوشش‌های خود را بر خویش فرو افکنند. این برای آنکه شناخته نشوند و مورد آزار قرار نگیرند، نزدیک‌تر است» (آیه 59 سوره مبارکه احزاب).

بی‌حجابی نقطه شروع بسیاری از ناهنجاری‌ها و عامل مهمی در ایجاد مزاحمت‌های خیابانی به‌شمار می‌رود.

جامعه‌ای که بخواهد ثبات امنیتی بیشتری داشته و از ناهنجاری‌ها به دور باشد، باید خود را از عواملی که باعث ناهنجاری می‌شود، دور نگه دارد و حجاب بهترین وسیله‌ای است که زنان و دختران را از اذیت و آزار محافظت می‌کند.

از تأثیرات بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه عبارتند از:

بی‌علاقگی به ازدواج

در جامعه‌ای که بی‌بندوباری در پوشش و به‌تبع آن بی‌بندوباری جنسی وجود دارد، لذت جنسی که یکی از عوامل گرایش به ازدواج است، به‌راحتی در دسترس افراد قرار می‌گیرد و این امر از میزان علاقه و گرایش به ازدواج در افراد می‌کاهد.

ازدواج در قدیم پس از یک دوران انتظار، آرزو و صبر انجام می‌گرفت و به همین دلیل زوجین یکدیگر را عامل نیک‌بختی و سعادت خود می‌دانستند؛ ولی امروز به‌دلیل کامجویی‌های نامشروع در سطح وسیع، دلیلی بر آن اشتیاق‌ها وجود ندارد.

تیرگی رابطه فرزندان با والدین

از آنجایی‌که بدحجابی عاملی برای تخریب ارزش‌ها و فرهنگ خانواده‌های متدین است در این خانواده‌ها بدحجابی دختر باعث ایجاد تضاد با والدینش می‌شود که اگر تذکرات و نصایح دوستانه والدین روی او مؤثر نباشد، غالبا به درگیری لفظی و فیزیکی منجر می‌شود و چه‌بسا دختر، خانه را ترک کرده یا اینکه پدر و مادر او را طرد می‌کنند و همچنین پسرهایی که برخلاف نظر خانواده خود دلباخته چنین دخترانی می‌شوند نیز عاقبتی مشابه خواهند داشت.

روی آوردن به کسب درآمدهای نامشروع

در جامعه‌ای که بدحجابی رواج پیدا کند، چشم و هم‌چشمی‌ها و ارائه هرچه بیشتر  مظاهر خودنمایی، تمامی نخواهد داشت و زنان سعی می‌کنند تا بیشتر در معرض دید همگان قرار گیرند و این امر به‌سرعت در جامعه گسترش‌یافته و فراگیر می‌شود تا حدی که ناامنی نه‌تنها دامان فرد بدحجاب را می‌گیرد، بلکه به دیگران نیز سرایت کرده و جامعه را از فعالیت‌های سالم بازمی‌دارد.

حال در این میدان رقابت باطل و بیهوده، خیلی از این افراد سرمایه لازم مالی  برای این همه خرج‌های گزاف و بیهوده را ندارند و لذا تلاش می‌کنند از هر راه ممکن حتی دزدی، کلاهبرداری و …، هزینه هنگفت مخارج مربوطه را تهیه کنند./

تهیه و تنظیم: مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان خراسان‌شمالی


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر