نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/5/11    10:0:0     کد خبر : 281934     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/5/11      10:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:164هکرها به سرقت اطلاعات بانکی اعتراف کردند


گروه استان ها - مرکزی - فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند هکرهای حرفه ای و اعتراف آنان به طراحی ربات های جعلی رفع ریپورت اکانت تلگرام، همدم یاب و سرقت اطلاعات 3 هزار و 870 حساب بانکی و برداشت 5 میلیارد و 400 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "کیومرث عزیزی" در تشریح این خبر گفت: چندی پیش در پی شکایت فردی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی او توسط فردی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد، شاکی چندی پیش، از یک ربات تلگرامی با عنوان رفع ریپورت اکانت تلگرام و ربات همدم یاب استفاده کرده و اطلاعات حساب او توسط این ربات به سرقت رفته که بعد از مدتی از حساب این فرد به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

سردار عزیزی با اشاره به تحقیقات تخصصی و شناسایی باند هکرهای حرفه ای اظهارداشت: مشخص شد که اعضای این باند برای پولشویی و فرار از قانون از شگردهای بسیار پیچیده ای برای ناشناس ماندن این اقدام مجرمانه استفاده می کردند که با ادامه یافتن اقدامات کارشناسان، سرنخ هایی از اعضای این باند به دست آمد.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت 4 نفر از اعضای این باند شناسایی و پس از اخذ نیابت از مقام قضائی در عملیات های جداگانه دستگیر و تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی که برای اقدامات مجرمانه مورد استفاده قرار می گرفت از آنان کشف شد.

فرمانده انتظامی استان افزود: پس از انجام تحقیقات بر روی تجهیزات رایانه ای و مخابراتی اعضای این باند، اطلاعات 3 هزار و 870 حساب بانکی و مبلغ 5 میلیارد و 400 میلیون ریال که از حساب‌های متعدد افراد برداشت شده بود، کشف شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: در هیچ ‌کدام از شبکه‌های اجتماعی از جمله کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی درگاه پرداخت بانکی وجود ندارد و تبلیغات با عناوین فروش محصولات و شارژ با قیمت غیرواقعی و خارج از عرف معمول کذب بوده و کلاهبرداری و برنامه ای برای سرقت اطلاعات شهروندان است.

سردار عزیزی در پایان بیان داشت: خرید آنلاین از فروشگاه‌های دارای ‌نماد یک ضرورت است و فروشگاه‌های فاقد این‌نماد و به خصوص کسب و کارهای تبلیغ شده در شبکه‌های اجتماعی خارجی می‌تواند بستری برای کلاهبرداری و سرقت اطلاعات بانکی کاربران باشد، لذا کاربران باید این موضوع را مد نظر داشته باشند که به هیچ‌وجه در شبکه‌های اجتماعی خارجی خرید آنلاین انجام ندهند.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر