نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/6/22    15:40:0     کد خبر : 283558     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/6/22      15:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:408ارتقاء رفتار سازماني، گفتمان پليس در صيانت از کارکنان


گروه استان ها- ویژه شرق استان تهران – فرمانده انتظامی استان گفت: توجه به رفتار سازماني در تعاملات اجتماعي پليس، يكي از گفتمان هاي مهم در صيانت از کارکنان در نيروي انتظامي به شمار مي آيد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "عبدالرضا ناظری" در کمیسیون اصلی قرارگاه صیانت استان که با حضور دکتر "فرامرز یوسف وندی" معاون دادستان نظامی استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: محيط مأموريتي سازمان هاي مختلف در دنياي پيچيده امروز به اندازه اي دچار تغيير شده كه توجه به شاخص هاي دستيابي به موفقيت نياز به روزآمدي و توجه به كليه شاخص هاي تغييرات اجتماعي است.

وي اضافه كرد: نيروي انتظامي سازماني است كه براي دستيابي به اهداف والاي خود در تأمين امنيت شهروندان، بيشترين ارتباط را با متغيرهاي محيطي دارد.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: مهم ترين مولفه در تحقق راهبردهاي سازماني، نيروي انساني و توجه به رفتارهاي شهروندي در حوزه ماموريت هاي ناجا است كه بايد بدان توجه شود.

اين مقام انتظامي ادامه داد: نيروي انتظامي به عنوان نيروي امنيتي كه وظيفه برقراري نظم و امنيت اجتماعي را به عهده دارد، وظيفه تضمين بخشي مهمي از حقوق شهروندي، مانند حفاظت از جان و مال و حقوق و امنيت شهروندان را بر عهده دارد و در حوزه پاسخگويي پليس، توجه به حقوق شهروندي و پاسداري از آن به يكي از گفتمان هاي مهم در صيانت از حقوق شهروندي مطرح است كه با راه اندازي سامانه 197 تحقق اين مهم در ساختار ناجا با جديد دنبال مي شود.

سردار ناظری در خاتمه، بر افزایش آموزش های قضائی از سوی دستگاه قضا برای کارکنان انتظامی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: شاخصه بارز پلیس ،شجاعت در برخورد مناسب توام با اقتدار بوده و اين كار ارزشمند در كاهش ناهنجاري هاي اجتماعي به وي‍ژه جرایم در جامعه كمك شاياني دارد.

در ادامه دکتر "یوسف وندی"، نقش پلیس را در ايجاد امنيت و آرامش جامعه مهم دانست و افزود: نيروي انتظامي و دستگاه قضائي در كنار هم مي‌توانند منشاء ايجاد امنيت پايدار در تمامي زمينه‌ها از جمله زمينه اجتماعي، روحي و رواني براي مردم و اجتماع باشند و با ايجاد چنين تعاملي مردم مي‌توانند احساس خوبي از وجود امنيت داشته باشند.

وی پلیس و دستگاه قضائي را پناهگاه مردم توصيف و تاكيد كرد: امروز اعتماد بين مردم و پليس در حدي است كه به محض وقوع جرم، فرد زيان ديده در کمال آرامش به ماموران انتظامي پناه می برد و مشکلات خود را مطرح می کند و این از برکات نظام است.

معاون دادستان نظامی استان تهران در خاتمه تصريح کرد: ايجاد برنامه هاي آموزشي لازم مي تواند وقوع جرايم در نيروهاي مسلح را کاهش دهد به ویژه ترويج فرهنگ مذهبي و ديني التيام بخش آسیب های این حوزه است.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر