نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/7/19    11:57:0     کد خبر : 284744     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/19      11:57:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:200امنیت عنصر اصلی پیشرفت کشور است/ تاکید بر هماهنگی دادستان ها با نیروی انتظامی


گروه استان ها_اصفهان_ دادستان کل کشور گفت: امنیت بالاترین و مهمترین نعمتی است که خداوند به یک کشور اعطا می کند و عنصر اصلی پیشرفت هر جامعه ای است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام "محمد جعفر منتظری" در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دادستان استان اصفهان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: اهم مسائل هر کشوری، امنیت است و ایجاد امنیت برای کشور از هر مسئله ای مهمتر است.

وی در ادامه افزود: اگر امنیت نداشته باشیم یعنی هیچ چیز نداریم؛ اقتصاد، آسایش مردم، رفاه، فرهنگ و ... تحت تاثیر قرار می گیرد و در نظم جامعه اخلال ایجاد می شود.

دادستان کل کشور با اشاره به اهمیت امنیت در زندگی روزمره مردم اذعان کرد: مدارس، آموزشگاه ها و دانشگاه های ما تحت لوای امنیت می توانند، وظایف خود را انجام دهند اگر ناامنی باشد استاد دانشگاه نمی تواند تدریس کند، صنعتگر به فعالیت خود نمی رسد و کشاورزی هم محصولی در بر ندارد.

حجت الاسلام منتظری همچنین تاکید کرد: امنیت بالاترین و مهمترین نعمتی است که خداوند به یک کشور اعطا می کند و امنیت، عنصر اصلی پیشرفت هر جامعه ای است.

وی به حادثه تروریستی اهواز اشاره ای داشت و گفت: یک گوشه از حساسیت و تلاش نیروهای امنیتی را در حادثه تروریستی 31 شهریور در اهواز دیدیم و ثابت شد که چه تهدیداتی علیه ایران وجود دارد و گروهک تروریستی داعش که از همان ابتدا با هدف ضربه زدن به ایران تشکیل شده بود؛ چگونه با بی رحمی، زنان و کودکان را به شهادت رساند.

دادستان کل کشور با اشاره به بیداری و هوشیاری نیروهای امنیتی متذکر شد: رژیم صهیونیستی با پول سعودی و امارات این افراد را آموزش دادند و هدفشان ایران بود، اما ایران بیدار بود و اجازه نداد دشمن خون خوار به مرزها برسد.

به گفته حجت الاسلام منتظری، توطئه دشمن در تشکیل داعش به خطر انداختن امنیت مثال زدنی جمهوری اسلامی ایران بود و حال نیز تهدیدات پابرجا هستند و اگر غفلت بورزیم، حوادثی همانند حادثه اهواز تکرار خواهد شد.

دادستان کل کشور با اشاره به هماهنگی کامل نیروهای امنیتی و دستگاه قضائی یادآور شد: وقتی از جایگاه شورای عالی امنیت ملی به امنیت کشور نگاه می کنیم می بینیم که هماهنگی و تعامل بین نیروی های امنیتی وجود دارد و امنیت قابل توجه و تقدیری است و مردم باید از این نعمت الهی شاکر باشند، کشورهای اطراف را مشاهده می‌کنید که ناامنی چه بلایی سر آنها آورده است.

وی در پایان خطاب به دادستان مرکز اصفهان گفت: شما را به هماهنگی با نیروی های انتظامی، سپاه پاسداران و نیروهای اطلاعاتی توصیه می کنم و یادآور می شوم که 4 دستگاهی که مسئول صدر تا ذیل امنیت کشور هستند باید در هماهنگی و هم افزایی کامل، مسائل را به پیش ببرند.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر