نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/11/15    16:8:0     کد خبر : 289292     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/15      16:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:493عاشقانه، لباس خدمت مقدس سربازي پوشيده ام!


گروه اجتماعي - جوان نخبه كشورمان كه در فرماندهي انتظامي خراسان رضوي خدمت سربازي را سپري مي كند با ارائه يك اختراع مي گويد عاشقانه اين لباس مقدس را پوشيده ام.

"هادي نجفي كوهستاني"، جوان برومندي است كه با عزم و اراده آهنين، لباس خدمت سربازي را به تن كرده و مي گويد عاشقانه اين لباس مقدس را پوشيده ام.

او اهل كاشمر است و مدرك كارشناسي برق قدرت دارد. پسر جوان  شهريور 1396 به خدمت سربازي اعزام شد.

هادي نجفي كوهستاني، دست پرورده تربيت پدر فرهنگي است كه عمري براي اعتلاي فرهنگ و دانش و تربيت كشور عزيزمان تلاش كرده و اكنون دوران پر افتخار بازنشستگي را سپري مي كند.

او در دوران خدمت سربازي، تخصص و مهارت حرفه اي خود را به كار گرفته تا بتواند حضور مفيد و ارزنده خود را به اثبات برساند. 

 سرباز رشيد فرماندهي انتظامي خراسان رضوي مي گويد: طرح پيشنهادي من «کنترل از راه دور لوازم و وسايل برقی است. با اين طرح، من مي توانم به عنوان مثال یک دستگاه هواساز را  با یک پیامک از راه دور و حتي از شهري ديگر خاموش یا روشن کنم».

هادي نجفي در حالي كه لبخندي بر چهره دارد مي گويد: «خدمت سربازی دوران بسيار خوبي است، براي من فوايد و نتايج خيلي مفيدي داشته است. بزرگترين نتيجه اي كه سربازي برايم داشته اين كه صبر و توانم در برابر مشكلات زیاد شده است. مسئوليت پذيري در سربازي به آدم ياد مي دهد فكر و تدبير و عاقبت انديشي را چاشني كار خودش كند و در واقع فرد بتواند اعتماد به نفس  خود را محك بزند».

هادي مي گويد: «ازدواج كرده ام و روزي كه به خدمت سربازي مي آمدم فكر مي كردم زندگي ام ضربه بخورد ولي اين دوران و صبر و استقامتي كه با تجربه هاي شيرين آن پيدا كردم سبب شد نقطه ديد جديدي در زندگي پيدا كنم و شك ندارم كه با اين توشه، زندگي ام را در آينده بهتر مديريت خواهم كرد».

جوان نخبه ايران اسلامي در پاسخ به اين سوال كه با كلمه شهادت يك جمله زيبا بگو چشم هايش غرق در شوق عشق و ارادت شد و گفت: «شهادت يعني اين كه خدا تو را مي بيند، انتخاب مي شوي و آسمان را فتح مي كني» و بهتر است بگويم: «سر ارادت ما و آستان حضرت دوست، كه هر چه بر سرما مي رود ارادت اوست».

او در پايان اظهار داشت: «آدم باید در هر جا که باشد، تاكيد مي كنم در هركجا و هر مسئوليت و نقشي، يعني در برابر خانواده، پدر و مادر، در برابر همسر و فرزندان، در برابر همسايه و دوست و آشنا، در برابر جامعه و در برابر خود و خداي خود، اخلاق و معرفت را سرلوحه كارهايش كند و اگر كار و مسئوليتي به او سپرده مي شود براي خدا كار كند كه به اعتقاد من هر لحظه نفس كشيدن با اين نيت پاك، عبادت است و اگر جان خودت را در اين مسير پاك و مطهر زندگي ببازي شهيد مي شوي». 

هادي نجفي كوهستاني در پايان به جواناني كه توفيق پيدا مي كنند لباس مقدس سربازي بپوشند گفت: «من از آنها مي خواهم به حرمت خون شهدا، به احترام دل شكسته پدران و مادران شهيد، به عشق چشم هاي معصوم كودكان و نوجوانان و جوانان كشورمان به خصوص كساني كه در مناطق محروم زندگي مي كنند، به اعتبار اقتداري كه ايران عزيزمان امروز دارد و به شوق پاسداشت نعمت‌هايي كه خدا به ما داده از جان و دل خدمت سربازي شان را انجام بدهند و پاسدار واقعي ولايت و امنيت كشورمان باشند».

او گفتگوي خود را با اين شعر زيبا پايان بخشيد:

چشم ها را بايد شست

جور ديگر بايد ديد

چترها را بايد بست

زير باران بايد رفت

فكر را خاطره را زير باران بايد برد

با همه مردم شهر زير باران بايد رفت

دوست را زير باران بايد ديد

عشق را زير باران بايد جست

هر كجا هستم باشم

آسمان مال من است

«پنجره»، «فكر»، «هوا»، «عشق»

زمين مال من است.//

 

تهیه و تنظیم: خراسان رضوی


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر