نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/11/23    11:19:0     کد خبر : 289531     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/23      11:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:333نقش نخبگان دانشگاهی در حرکت جامعه به سمت پیشگیری از جرایم غیر قابل انکار است


گروه استان ها – زنجان – فرمانده انتظامی استان با بيان اينكه دانشگاه، مغز متفكر يك كشور است، افزود: نقش نخبگان دانشگاهي و اساتيد در حركت عمومي به سمت پيشگيري از جرايم و استقرار امنيت اجتماعي غير قابل انكار است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ " رحیم جهانبخش " در دیدار با رئیس دانشگاه جامع علمی -کاربردی استان زنجان با بيان اينکه بايد مسير اجتماعي شدن را با انجام اقدامات پيشگيرانه دنبال کنيم، گفت: رويکرد پليس امروزه از برخوردهاي انتظامي صرف، به جامعه محوري و بهره گيري از دانش علمي تبديل شده و در اين زمينه نقش چهره هاي دانشگاهي و نخبگان، اهميت بيشتري دارد.

فرمانده انتظامي استان زنجان با تاكيد بر همكاري اين مجموعه با دانشگاه و مراکز علمي، افزود : پليس آمادگي دارد تا در زمينه احصاء، پيشگيري و کاهش آسيب ها و تهديدها (موادمخدر، جرايم سايبري و ...) در حوزه دانشگاه ها و مراکز علمي و نيز در مسائل مبتلابه دانشجويان همکاري هاي لازم را با دانشگاه، داشته باشد.

سرهنگ جهانبخش با اشاره به رابطه امنیت اجتماعی و مشارکت عمومی مردم، گفت : برقراري ارتباط ميان حوزه هاي امنيت و دانش مي تواند نظم و انضباط اجتماعي را به عنوان بستري براي رشد و توسعه جامعه نهادينه سازد. 

وی با تاكيد بر اينكه اگر برنامه ريزي و هدف گذاري منظمي داشته باشيم و تحقيقات انجام شده را کاربردي نماييم، در كاهش معضلات موفق خواهيم بود، اظهار داشت: اگر يافته هاي علمي به صورت ترکيبي و تلفيقي استفاده شود مي توانيم در حل مشکلات قدم اساسي برداريم.

سرهنگ جهانبخش همكاري بيشتر دانشگاه و پليس را سبب توسعه پيشگيري از جرايم دانست و تاكيد كرد: پليس علاوه بر حوزه انتظامي در حوزه دانشي نيز در حال فعاليت است و متناسب با نياز ماموريتي خود از ظرفيت هاي علمي ديگر نهاد ها استفاده مي كند.

در ادامه حسن طغرانگار رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان زنجان نیز در این دیدار با تبریک انتصاب سرهنگ رحیم جهانبخش " به سمت فرمانده انتظامی استان زنجان با تشکر از انجام مسئولیت های خطیر و سنگین نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت گفت : اقشار مختلف مردم بايد هميشه و در همه حال قدردان زحمات پليس باشند.

وی با اشاره به اينكه نيروي انتظامي با سازمان هاي علمي ارتباط بيشتري دارد بيان داشت : از اينكه پليس را افراد دانشگاهي مي بينيم خيلي خوشحاليم كه نيروي انتظامي كارها را به صورت علمي پيش مي برد و تاثيرگذاري اش را در جامعه مشاهده مي كنيم.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر