نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/11/26    16:49:0     کد خبر : 289637     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/26      16:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:561خودکشی رئیس باند تبهکاران در زمان دستگیری


گروه استان ها- تهران بزرگ- رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری باند 9 نفره که اقدام به سرقت خودروهای لوکس و فروش سکه‌های تقلبی در سطح تهران می‌کردند خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "مرتضی نثاری" با اعلام این خبر، گفت:  دی ماه سال گذشته مردی با مراجعه به پلیس عنوان کرد  2 مرد با نقشه‌ای قبلی و به بهانه خرید خودرو اقدام به سرقت خودروی هیوندا گرانقیمتش کرده‌اند.

وی افزود: دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه 34 دستور داد تا تیمی از ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری دزدان خودروی لوکس وارد عمل شوند.

این مقام انتظامی ادامه داد: مرد جوان با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران گفت که قصد فروش خودروام را داشتم بنابراین در سایت دیوار یک آگهی انتشار دادم که در این مدت افراد زیادی برای خرید و قیمت آن با من تماس گرفتند تا اینکه مرد جوانی پس از صحبت در مورد قیمت، قرار ملاقاتی را برای دیدن خودروی هیوندا هماهنگ کرد.

وی افزود: خریدار پس از حضوردر محل خواست با خودرو در خیابان رانندگی کرده تا از نظر فنی آن را بررسی کند؛ هنگامی که خریدار در حال رانندگی و صاحب خودرو نیز به عنوان سرنشین حضور داشت، خودرو دیگری از عقب با این خودرو برخورد می‌کند و صاحب خودرو برای بررسی پیاده شده که ناگهان خریدار به همراه خودرو و خودرویی که با آنها تصادف کرده بود از محل  متواری می شوند.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در بررسی صحنه سرقت و نیز دوربین مداربسته پی بردند خودروی دیگری که با خودرو مرد فروشنده تصادف کرده نیز سرقتی بوده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان دریافتند اعضای یک باند با طراحی تصادف ساختگی، این سرقت‌ها را به اجرا گذاشته اند بنابراین شماره پلاک خودرو سرقتی را در سیستم سراسری پلیس ثبت کردند اما با گذشت چند ماه هیچ اثری از خودرو سرقتی به دست نیامد تا اینکه کارآگاهان در برابر سرقت مشابه دیگری درا اوایل سال جاری قرار گرفتند.

سرهنگ نثاری بیان کرد: کارآگاهان در اقدامات بعدی آلبوم مجرمان سابقه‌دار را پیش روی طعمه‌های دزدان قرار دادند و خیلی زود یکی از دزدان حرفه‌ای به نام "امین" شناسایی شد.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت خاطرنشان کرد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات پی بردند که دزدان پس از سرقت خودرو، پلاک‌های خودروهای دیگر را به سرقت برده و سپس بر روی خوروهای سرقتی نصب می‌کنند.

سرهنگ نثاری ادامه داد: کارآگاهان تجسس‌های پلیسی را برای دستگیری "امین" آغاز کردند تا اینکه اوایل بهمن ماه، مخفیگاه وی در جنوب تهران شناسایی و به صورت نامحسوس تحت نظر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در عملیات دستگیری، این متهم، اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کرد و وقتی حلقه محاصره را تنگ دید با فریادهای اینکه دیگر نمی‌خواهم به زندان بازگردم با تفنگی که در دست داشت اقدام به خودکشی کرد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: کارآگاهان با حضور در خانه متهم، 2 همدست دیگر وی را دستگیر کردند؛ در بازرسی از مخفیگاه متهمان دستگاه ضرب سکه‌های تقلبی و تعدادی سکه طلا جعلی آماده فروش، بیسیم و کارت جعلی مربوط به یکی از نهادهای دولتی را کشف کردند.

سرهنگ نثاری ادامه داد: دو متهم دستگیر شده به نام های "رضا و قادر" در بازجویی‌های ابتدایی، 2 همدست دیگر خود به نام های "سحر و امیر" را که در کار فروش سکه‌های تقلبی معرفی کردند که کارآگاهان در عملیات دیگری، این دو متهم را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: سحر در اعترافاتش گفت که من از قدیم با امین دوست بودم و سکه‌های تقلبی را به فروش می‌رساندم و امین در سرقت‌های خودرو از دوستان دیگرش کمک می‌گرفت.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران افزود: امیر در تحقیقات پلیسی به سرقت خودروها با همدستی امین اعتراف و اقرار کرد که امین برای هر سرقت از یکی از دوستانمان کمک می‌گرفت و سپس پول کمی به ما می‌داد؛ امین از خودروهای سرقتی در کار فروش سکه‌های تقلبی و خوشگذرانی استفاده می‌کرد و تنها یک خودروی بی.ام.و  را اوراق کرده است.

سرهنگ نثاری در خاتمه گفت: کارآگاهان درادامه شاخه دیگری از تجسس‌ها با اطلاعات به دست آمده 4 همدست دیگر امین را که در زمینه فروش و سرقت خودروها نقش داشتند، دستگیر کردند.*


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر