نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/12/8    9:51:0     کد خبر : 290122     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/8      9:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:171ایستگاه بهشت/ زندگي نامه شهيد هادي آزادي


گروه اجتماعی- شهيد هادي آزادي در اول ارديبهشت ماه سال 1367 در شيراز متولد شد.

 

گروهبان‌يكم وظيفه شهيد هادي آزادي در اول ارديبهشت ماه سال 1367 در يكي از روستاهاي تابع شهرستان كوار شهر شيراز به نام ذرات متولد شد. والدينش نامش را هادي گذاشتند.

از همان دوران طفوليت به علت داشتن سيرت پاك و تربيت اسلامي، حفظ آيات، فراگيري احكام و آشنايي با نهج‌البلاغه را آغاز كرد. دوران تحصيلات خود را تا پايان دوره متوسطه و پس از آن در رشته مترجمي زبان خارجه در شهرستان كوار به اتمام رساند. اخلاق و رفتار خداگونه و جذاب او باعث شد كه بسياري از دوستان و جوانان محل از او الگو گرفته و راه سعادت را برگزينند.

شهيد آزادي به نماز اول وقت با جماعت و امر به معروف و نهي از منكر علاقه‌اي خاص و عجيب داشت. در طول عمر شريفش نه تنها واجباتش ترك نشد بلكه نماز شب و روزه‌هاي مستحبي و كمك به بندگان خدا را هيچوقت از ياد نبرد. دوستان و هم سن و سالانش را پيوسته و با اخلاقي نيكو به راه رستگاري هدايت مي‌كرد.

وی براي ادامه تحصيل و تامين مخارج خانواده، اوقات فراغت خود را در زمين‌هاي كشاورزي و زير آفتاب گرم تابستان با كار كردن و ريختن عرق جبين سپري مي‌كرد. پس از پايان دوره دانشگاه تصميم گرفت براي حفظ وطن و انجام وظيفه الهي، به سربازي برود. آن شهيد بزرگوار براي طي دوره آموزشي به شهرستان جهرم رفت و پس از آن به استان سيستان و بلوچستان، شهرستان زابل، گروهان زهك واقع در نقطه صفر مرزي منتقل شد.

این شهید بزرگوار، چنان روحيه ايثارگري در وجودش هويدا بود كه دوست داشت پيوسته بدون هيچ چشمداشتي به همنوعان خود كمك كند. راضي به رضاي خدا بود و خدمت به مردم را دوستي و اطاعت خدا مي‌دانست.

شرح شهادت

اين بنده مخلص پروردگار در سحرگاه بيست و سوم تير ماه سال 90 در حالي كه براي حراست از مرزهاي كشورمان در نقطه مرزي مشترك با افغانستان مشغول نگهباني بود، در حين انجام وظيفه به همراه همرزمش سرباز فرهاد ظفري مورد اصابت گلوله قرار گرفت و روح پاكش همچون مولايش امام حسين (ع) مظلومانه از دنياي فاني به ديار باقي پركشيد.


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر