نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/12/15    13:29:0     کد خبر : 290419     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/15      13:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:282دیدار جانشین پلیس آگاهی ناجا با رئیس پلیس ایتالیا/ همکاری پلیس دو کشور برای انتقال تجربیات و کشف جرایم سازمان یافته


گروه ناجا ـ جانشین پلیس آگاهی ناجا و رئیس پلیس ایتالیا بر همکاری پلیس دو کشور در راستای انتقال تجربیات، آموزش های تخصصی و کشف جرایم سازمان یافته تاکید کردند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "مسعود منفرد" در دیدار با "فرانکو گابریلی" رئیس پلیس ایتالیا ضمن خوشامدگویی به وی و هیئت همراهش ضمن تشریح فعالیت های مرکز تشخیص هویت از آن به عنوان مرکز کشف علمی جرم کشور نام برد و اظهار کرد: این مرکز یکی از زیر مجموعه های پلیس آگاهی با قدمتی بیش از 100 سال کار خود را با جمع آوری پیشینه بزهکاران و نگهداری آنها برای حل پرونده ها و نیز شناسایی و دستگیری مجرمان، آغاز کرد.

وی از آمادگی پلیس آگاهی جمهوری اسلامی ایران در راستای انتقال تجربیات پلیسی خبر و بر تعامل دو سویه پلیس ایران و ایتالیا در راستای آموزش های تخصصی، انتقال تجربیات و کشف جرایم سازمان یافته تاکید و تصریح کرد: امیدواریم پلیس ایران و ایتالیا از ظرفیت های موجود در راستای ارتقاء این تعاملات بهره ببرند.

شبیه سازی صحنه جرم به صورت سه بعدی

در ادامه این دیدار، "فرانکو گابریلی" رئیس پلیس ایتالیا، تجهیزات و ساختار پلیس آگاهی جمهوری اسلامی را نسبت به استاندارد جهانی مطلوب ارزیابی و اظهار کرد: ما نیز در ایتالیا دارای یک پلیس علمی هستیم که ساختار آن، مشابه شما عمل می کند.

وی با بیان اینکه پلیس علمی در ایتالیا تاریخ پلیس ما به شمار می آید، گفت: پدر پلیس علمی ایتالیا در دهه 20 میلادی اولین رئیس مدرسه عالی پلیس در کشور ما بوده است.

رئیس پلیس ایتالیا با اشاره به فعالیت های لابراتوارها و آزمایشگاه های پلیس این کشور، تصریح کرد: شبیه سازی مجازی صحنه جرم به صورت سه بعدی، یکی دیگر از اقدامات پلیس کشور ما است؛ با بازسازی صحنه های جرم به صورت سه بعدی، به قضات اجازه داده می شود به فضایی که جرم در آن رخ داده، ورود پیدا کنند که تا به امروز از این شیوه برای حل 4 پرونده استفاده شده؛  قاضی با استفاده از عینک سه بعدی در صحنه جرم قرار می گیرد و علاوه بر مشاهده تصاویر، صداهایی نظیر شلیک گلوله و صحبت متهمان را به صورت زنده می شنود.

گابریلی، علت اصلی سفر خود به ایران را همکاری نزدیک و مستحکم تر کردن روابط با پلیس جمهوری اسلامی ایران بیان و خاطرنشان کرد: از نزدیک با برخی پلیس های تخصصی از جمله پلیس مواد مخدر دیدار داشته و شیوه های جدید همکاری با پلیس ایتالیا تعریف شده است و این پلیس آمادگی هر گونه همکاری با جهموری اسلامی را داریم

گفتنی است، در این دیدار سرهنگ "صادق فیض ثانی" جانشین مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا به تشریح کامل ساختار این مرکز پرداخت.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر