نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/12/18    13:37:0     کد خبر : 290500     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/18      13:37:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:121کلاهبرداری با عنوان آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری


گروه ناجا ـ معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با هشدار به شهروندان گفت: برای انجام مسافرت و تهیه بلیت، به مراکز و آژانس های مسافرتی معتبر که مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند،مراجعه کنید.

 

سرهنگ " محمدرضا اکبری" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن پایان سال و شروع تعطیلات نوروزی، برخی شهروندان برنامه ریزی کرده و با مراجعه به آژانس های مسافرتی اقدام به تهیه بلیت می کنند.

وی افزود: به همین منظور افراد سودجو و کلاهبردار با سوء استفاده از این موقعیت و برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود ابتدا دفتری را در سطح شهر اجاره، سپس با اطلاع رسانی در فضای مجازی، ارسال پیامک های تبلیغاتی به تلفن های همراه شهروندان، چاپ آگهی در مطبوعات یا پخش آگهی در سطح شهر اقدام به تبلیغات می کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با اشاره به تبلیغات فریبنده افراد کلاهبردار در خصوص " اعزام مسافران و گردشگران در ایام نوروز به شهرها و کشورهای مختف از طریق تورهای گردشگری ", تصریح کرد: در ادامه شهروندان نیز پس از ثبت نام و پرداخت وجه نسبت به تهیه بلیت اقدام و هنگام پرواز با مراجعه به فرودگاه پی به جعلی بودن بلیت ها برده و پس از آن متوجه می شوند شرکت مربوطه تعطیل و متهمان متواری شده اند.

وی با هشدار به شهروندان یادآور شد: برای انجام مسافرت و برای تهیه بلیت، به مراکز و آژانس های مسافرتی معتبر که مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند مراجعه کنید.

سرهنگ اکبری همچنین خاطرنشان کرد: از پرداخت هرگونه وجه و تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات فریبنده مدعی اجرای تور با هزینه های پایین هستند، خودداری کنید.

وی افزود: به آگهی هایی که در فضای مجازی، روزنامه های کثیرالانتشار، سطح شهر و یا معابر عمومی در خصوص اعزام گردشگر به خارج از کشور توسط تورهای گردشگری (به ویژه در ایام تعطیلات نوروز) مشاهده می کنید، اعتماد نکنید.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا در پایان خاطرنشان کرد: از دادن مدارک به افراد ناشناس و کسانی که خود را نماینده آژانس ها معرفی می کنند و یا شرکت ها و آژانس های غیر معتبر خودداری کنید.#

 


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر