نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/12/20    10:3:0     کد خبر : 290554     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/20      10:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:765کمک به نیازمندان ترفند کلاهبرداران سایبری در روزهای پایانی سال


گروه ناجا - معاون اجرایی پلیس فتا ناجا از شهروندان خواست برای کمک به افراد نیازمند از طریق شرکت‌ها و مؤسسات شناخته‌ شده در کشور که توسط رسانه‌های جمعی اعلام شده، کمک های مردمی خود را واریز کنند .

 

سرهنگ "حسین ابراهیمی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، برخی افراد با سوء استفاده از نام موسسه های خیریه و کمک به خانواده های نیازمند از طریق فضای مجازی با ایجاد صفحاتی در شبکه های اجتماعی و درج تبلیغات در سایت ها ، با معرفی خود به عنوان عضوی از موسسه خیریه اقدام به درخواست کمک مردمی می کنند ، در حالی که مجوزهای لازم برای این منظور را ندارند.

وی افزود: در این شرایط کلاهبرداران و مجرمان سایبری با برانگیختن حس ترحم و همچنین تحریک کردن حس کنجکاوی افراد با شیوه هایی همچون ارسال ایمیل، قرار دادن مطلب در شبکه های اجتماعی، تماس تلفنی و ...اقدام به فریب مردم می کنند .

معاون اجرایی پلیس فتا ناجا به کاربرانی که قصد دارند کمک‌های خود را از طریق فضای مجازی یا تلفن‌بانک پرداخت کنند، توصیه کرد: از طریق شرکت‌ها و مؤسسات شناخته‌ شده در کشور که توسط رسانه‌های جمعی شماره‌ حساب‌های رسمی آنها اعلام می شود، اقدام کرده و از واریز پول به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شهروندانی که قصد دارند از طریق تلفن‌بانک، اینترنت بانک و سایت‌های معتبر کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور اقدام به پرداخت کمک کنند، دقت داشته باشند در دام سایت‌های جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، موارد ایمنی همچون آدرس سایت و دیگر موارد امنیتی را نادیده نگیرند.

سرهنگ ابراهیمی در خاتمه گفت : عموم مردم می توانند در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش تماس با ما در میان بگذارند.*

 


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر