نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/12/23    14:0:0     کد خبر : 290733     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/23      14:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:113مجاهدت فی سبیل الله؛ مهمترین خصوصیت پلیس اسلامی


گروه استان ها- مازندران- رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا،گفت: از خصوصیات بارز پلیس در تراز انقلاب اسلامی برخورداری از حسن فاعلی و مجاهدت فی سبیل الله است .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین "سید علیرضا ادیانی" صبح امروز با حضور در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی استان مازندران با تبریک ایام شریف ماه رجب، گفت: ماه رجب ماه نزول رحمت الهی و ماه همدلی و خیرخواهی است .

رئیس سازمان عقیدتی سباسی نیروی انتظامی ،افزود: تمامی دعا و اذکار این ماه برای این است که انسان با تامل در آن رنگ خدایی به خود بگیرد .

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی با بیان این نکته که عمل و فعلی ارزشمند است که در آن قصد و قربت الهی وجود داشته باشد، تصریح کرد: همه اعمال معروف و رفتار انسان ها زمانی مورد قبول خدای حق تعالی واقع می شود که برای رضای خدا انجام شده باشد .

نماینده ولی فقیه در نیروی انتظامی با تعریف پلیس در تراز انقلاب اسلامی، بیان داشت: از مهمترین خصوصیات بارز پلیس جمهوری اسلامی و تفاوت آن با پلیس های سایر کشورهای دنیا در این است که در رفتار و عمل پلیس اسلامی علاوه بر حسن فعلی، حسن فاعلی و قصد و نیت الهی وجود دارد .

ادیانی با بیان این که اساس معنویت در این است که انسان روز به روز به عمل و رفتارش رنگ خدایی بدهد ،خاطر نشان کرد: اگر اعمال و رفتارمان برای کسب رضایت الهی باشد، آن عمل و رفتار ارزشمند بوده و هر لحظه آن عبادت است.

وی تفاوت نظام اسلامی با نظام های غیر اسلامی را قبول حاکمیت خدایی در نظام اسلامی برشمرد و گفت: تلاش مضاعف،کسب رضایت خداوند و مقابله با دشمن از عناصر مهم مجاهدان فی سیبل الله است .

نماینده ولی فقیه در نیروی انتظامی اذعان داشت: تلاش و جهاد در عرصه های علمی هم زمانی ارزشمند است که این سه عنصر در آن وجود داشته باشد .

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در خاتمه با اشاره به تحولات عظیم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشتند، کسانی که اعتقادی به تحولات عظیم انقلاب اسلامی ندارند در هر جایگاهی که باشند، افرادی مفید برای جامعه و نظام اسلامی نمی باشند .#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر