نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/12/23    14:13:0     کد خبر : 290740     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/23      14:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:326كشف 468 ميليارد ريال كالاي قاچاق در مركزي


گروه استان ها- مركزي- فرمانده انتظامي استان در نشست خبري با اصحاب رسانه از كشف 468 ميليارد ريال كالاي قاچاق از ابتداي سال جاري خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "كيومرث عزيزي" در جمع خبرنگاران گفت: ثبات امنيت اجتماعي يك ضرورت و حفظ و گسترش آن پيش نياز توسعه پايدار و از مهم ترين اهداف و ارزش هاي بنيادين در راهبردهاي نيروي انتظامي است.

وي در ادامه بر ضرورت تعميم مشاركت عمومي در ارتقاء امنيت اجتماعي تاكيد كرد و گفت:‌ رسانه‌ها، قابليت و كاركرد بالايي در تبيين و توضيح مسائل امنيت اجتماعي داشته و مولفه اي اثرگذار براي رسيدن به توسعه ،‌امنيت و سلامت اجتماعي محسوب مي شوند.

رشد 56 درصدی كشف كالاي قاچاق

سردار عزيزي به افزايش 56 درصدي كشف كالاي قاچاق در عمليات پليس استان مركزي نيز اشاره داشت و اضافه كرد: ارزش ريالي كالاهاي كشف شده در يك هزار و 352 پرونده تشكيل شده در حدود 468 ميليارد ريال بوده است.

وي تصريح كرد: در عمليات هاي مبارزه با قاچاق كالا، 438 دستگاه خودرو توقيف و يك هزار و 201 نفر نيز دستگير و به مراجع قضائي معرفي شده اند.

كشف بيش از 6 تن مواد مخدر

فرمانده انتظامي استان مركزي به اقدامات انجام شده پليس در برخورد با قاچاقچيان و خرده فروشان مواد مخدر نيز اشاره داشت و گفت: در 11 ماه و20 روز امسال 6 هزار و 345 کیلو گرم انواع مواد مخدر كشف شده است.

وي ادامه داد: در عمليات هاي پليس در اين حوزه 314 نفر قاچاقچي دستگير و 27 باند تهيه و توزيع مواد مخدر نيز منهدم شده است و در برخورد با خرده فروشان و معتادان نيز در حدود 16 هزار و 658 هزار دستگير و ساماندهي شده اند.

سردار "عزيزي" در ادامه از اجراي 252 طرح پاک‌سازي در استان نيز خبر داد و گفت: از ابتداي سال 21مرحله طرح‌هاي پاک‌سازي در مركز استان و 231 مرحله در شهرستان‌ها با بهره‌گيري از توان و تجهيزات پليس اجرايي شده است.

فرمانده انتظامي استان مركزي اظهار داشت: در اجراي اين عمليات هاي پاک‌سازی حدود 865 كيلوگرم انواع مواد مخدر و 951  فقره انواع سرقت كشف شده و در حدود 3 هزار و 53 نفر در خصوص جرایم مواد مخدر و 624 نفر سارق و ... دستگير و به مراجع قضائي معرفي شدند.

رتبه نخست پليس فتا استان

اين مقام ارشد انتظامي در ادامه با اشاره به برنامه ريزي پليس استان در ارتقاء امنيت فضاي سايبري گفت: ايجاد امنيت و کاهش مخاطرات براي فعاليت‌هاي علمي، اقتصادي و صيانت از هويت ديني و ملّي و همچنين مراقبت و پايش از فضاي سايبري براي پيشگيري از تبديل شدن اين فضا به بستري ناامن براي خانواده و از سويي ممانعت از تعرّض به ارزش‌ها و هنجارهاي اجتماعي از جمله‌ تأکيدات پليس در امنيت فضاي سايبري است.

وي اضافه كرد: با توجه به اهميت امنيت فضاي سايبري در برنامه ريزي ها اجرايي پليس استان، ميزان كشفيات جرايم فضاي سايبري نسبت به ميزان وقوع در يازده ماه و 20روز امسال در حدود  99 درصد بوده و بر اساس ارزيابي هاي ملي‌،پليس فتا استان موفق به كشف رتبه نخست در كشفيات جرايم سايبري شده است.

كشفيات 869 ميليارد و 698 ميليون ريالي جرايم اقتصادي

اين مقام مسئول در ادامه به فعاليت هاي پليس در برخورد با جرايم اقتصادي اشاره داشت و گفت: ارزش ريالي مجموع كشفيات پليس در جرايم اقتصادي در جرايمي چون اختلاس، اخلال در نظام اقتصادي، تسهيلات غيرمجاز بانكي، پولشويي، رباخواري، تباني در معاملات دولتي، فرار ماليات، احتكار و تعدي در حدود 869 ميليارد و 698 ميليون ريال بوده و 784 هتكار از اراضي نيز رفع تصرف شده است .

542 نفر در حوادث رانندگی استان جان باخته اند

فرمانده انتظامي استان مرکزي از افزایش 11 درصدي كشته شدگان سوانح جاده اي در تصادفات برون شهري استان در 11 ماه و 20 روز امسال خبر داد و اظهار داشت: 542 نفر در سوانح رانندگي استان جان باخته اند كه هر چند اين روند سير صعودی داشته، اميدواريم با همكاري ساير سازمان ها، خصوصا با فرهنگ سازي، اطلاع رساني اثربخش و افزايش آگاهي و مشاركت عمومي اين آمار کاهش پیدا کند.

مصالحه 84 درصدي پرونده ها

وي به مصالحه 84 درصدي پرونده هاي ارجاعي به دواير مشاوره و مددكاري کلانتری هاي استان نيز  اشاره كرد و افزود: در 11 ماه و 20 روز امسال بيش از 12هزار و 321 پرونده به اين مراكز ارجاع شده است .

فرمانده انتظامي استان مركزي اظهار داشت: در راستاي ارتقاء آموزش همگاني مردم شريف استان و نيز تسهيل در امور انتظامي آنها در اين مدت یک هزار و 34 جلسه آموزش چهره به چهره براي كاركنان دولت ،مقاطع مختلف تحصيلي ،اولياء و مربيان در مراكز علمي ،فرهنگي و مساجد برگزار كه اين جلسات توسط كارشناسان اين فرماندهي نسبت به آسيب هاي پيش رو  اجتماعی آموزش داده شده است .

آمادگي برای چهارشنبه آخر سال و نوروز 98

سردار عزيزي از آمادگي پليس استان در ماموريت‌هاي پاياني سال خبر داد و گفت: برنامه‌ريزي لازم با دستگاه‌هاي مرتبط براي ارائه خدمات‌رساني مطلوب به شهروندان و مسافران نوروزي انجام شده است.

فرمانده انتظامي استان مركزي خاطرنشان كرد: نيروي انتظامي استان با معدود افرادي كه قصد داشته باشند مخل نظم و امنيت جامعه شوند با قاطعيت برخورد مي‌کند و هماهنگي لازم با دستگاه قضائی براي برخورد با معدود افراد خاطي نيز انجام شده است.

34 هزار و 910 تماس با سامانه 197

وي در پايان با اشاره راهبردهاي اجرايي پليس در ارتقاء كيفي خدمات رساني به پليس اظهار داشت:  طرح عملياتي 197 از جمله اقدامات نظارتي پليس استان بر نحوه خدمت رساني مطلوب به شهروندان مي باشد و شهروندان مي تواند براي پيگيري درخواست هاي خود از اين سامانه استفاده كنند.

فرمانده انتظامي استان مركزي افزود: با افزايش 3 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل از ابتداي سال تا كنون 34 هزار و 910 مورد تماس با سامانه تلفني 197 تماس گرفته شده است.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر