نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1397/12/26    12:10:0     کد خبر : 290817     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/26      12:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:141پلمب ۹۰ منزل پلاک قرمز در هرندی/ دستگیری ۹ هزار معتاد و خرده فروش در جنوب پایتخت


گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پلیس پایتخت از شناسایی و جمع آوری معتادان متجاهر و تخریب و پلمب 90 منزل پلاک قرمز در منطقه " هرندی" خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار " حسین رحیمی " صبح امروز در بازدید میدانی از منطقه پاک سازی شده شوش ، مولوی و هرندی با بیان اینکه از روزی که طرح پاک سازی در این مناطق آغاز شد، ۱۸۰۰ اکیپ متشکل از هزار نیروی پلیس آغاز به کار کرد اظهار داشت: در این راستا ۹ هزار نفر از معتادان و خرده فروشان نیز جمع آوری و دستگیر شدند.

وی افزود: شناسایی و دستگیری 2 هزار و  ۲۲۶ خرده فروش نیز یکی دیگر از دستاوردهای پلیس تهران بزرگ در این طرح بود.

سردار رحیمی با بیان اینکه ۶۶۴۹ معتاد متجاهر در منطقه هرندی جمع آوری شدند، خاطرنشان کرد: ۱۳۱ نفر از این افراد زن هستند همچنین ۲۷ قاچاقچی بزرگ در این مناطق شناسایی و دستگیر  و 237 کیلوگرم انواع مواد مخدر نیز کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به شناسایی ۱۹۵ منزل که پاتوق معتادان بود تصریح کرد: ۹۰ منزل و ۶۵۷ اتاق در این منازل پلمب که با دستور مقام قضائی ، آب، برق و گاز آنها به صورت کامل قطع شد.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه ۲۰ منزل پلاک قرمز دیگر در حال بررسی و پلمب شدن هستند، بیان کرد: ۲۱۹ نفر از معتادان از اتباع خارجی و همچنین ۱۴۸ خانواده بی بضاعت نیز  در این محله زندگی می کنند که در معرض خطر هستند و با هماهنگی‌های انجام شده با کمیته امداد امام خمینی ( ره ) ، مقرر شد تا به معیشت آنها رسیدگی شود .

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه ، ۱۷ مسجد در این محلات در حال فعالیت فرهنگی هستند تصریح کرد: ۹ کلاس آموزشی توسط معاونت اجتماعی پلیس تهران بزرگ نیز در این راستا تشکیل شده است.

سردار رحیمی با بیان اینکه ۱۴ مرکز DIC در این منطقه وجود دارد و از تمام پایتخت برای تهیه قرص به این مراکز مراجعه می‌کنند، خاطرنشان کرد: متمرکز شدن این مراکز در این محل، کار ما را مختل کرده، از بهزیستی درخواست کردیم که این مراکز را در سطح شهر تهران پراکنده کند، همچنین با درخواست از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مقرر شد تا معتادان متجاهری که سن شان کمتر از ۱۸ سال است را رسیدگی کنند چرا که در مجموع ۱۵۰۰ معتاد متجاهر وجود دارد که سازمان بهزیستی تاکنون تعیین تکلیف شان نکرده است.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر