نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/1/5    19:6:0     کد خبر : 291214     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/5      19:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:315بارش برف و باران در محورهای ارتباطی غرب اصفهان


گروه استان ها_اصفهان_ رئیس پلیس راه استان از بارش نزولات آسمانی در کلیه محورهای غربی استان اصفهان و لغزنده بودن جاده ها خبر داد.

 

سرهنگ "حسین پورقیصری" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: از ساعت 6 صبح امروز بارش برف در محورهاي "داران- اليگودرز"، "گلپايگان- خوانسار" و "تیران - داران" آغاز شده و محورهای ارتباطی غرب استان اصفهان لغزنده هستند.

وي همچنين به بارش شدید برف در منطقه پشتكوه شهرستان "فريدونشهر" اشاره كرد و از كليه رانندگاني كه قصد سفر يا عبور از مناطق برف گير و سردسير استان اصفهان را دارند خواست به توصيه هاي پليس توجه كنند و نكات ذيل الذكر را رعايت كنند.

رئیس پلیس راه استان افزود: شهروندان با توجه به شرايط جوي حتي المقدور از سفرهاي غيرضروري خودداري و در صورت تردد در جاده ها با سرعت كم تري رانندگي كرده و زمان بيشتري را براي سفرتان در نظر بگيرند.

وی ادامه داد: بستن زنجير چرخ با استفاده از لاستيك يخ شكن و همراه داشتن لوازم و تجهيزات زمستاني در محورهاي برف گير الزامي است و لازم است رانندگان قبل از حركت ضمن سوخت گيري كامل جعبه كمك هاي اوليه به همراه داشته باشند.

این مقام انتظامی یادآور شد: لازم است رانندگان قبل از سفر از سالم بودن قسمت هاي فني خودرو به ويژه سيستم گرمايشي و برف پاك كن اطمينان حاصل كنند و وسايل گرمايي مانند: پتو، جيره خشك، وسايل ايمني و شماره تلفن هاي مراكز ضروري مانند: اورژانس، هلال احمر، امدادرساني و ... را به همراه داشته باشند.

وی تصریح کرد: رانندگان در صورت امكان وسيله نقليه خود را به چراغ مه شكن مجهز كنند و در صورت نداشتن اين چراغ با روشن كردن نور پايين با احتياط كامل حركت كنند.

رئیس پلیس راه استان اضافه کرد: شهروندان در صورت بخار كردن شيشه جلو از دستگاه تهويه خودرو استفاده كنند، توصیه کرد: در اين فصل سال قبل از مسافرت با شماره تلفن 141 اداره راه وترابري از وضعيت راهها مطلع شوند و در صورت بروز هرگونه مشكل در طول مسير با پليس 110 تماس بگيريد./


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر