نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/1/19    7:51:0     کد خبر : 291764     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/19      7:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:81زمینه تعرض به حریم خصوصی خود را برای متخلفان فراهم نکنید


گروه اجتماعی - با شناخت مفهوم حریم خصوصی، در درجه اول برای خود و دیگران می‌توانید روابط کاری، دوستانه و همکاری ایمن‌تر و سالم‌تری را فراهم کنید و اجازه تعرض متخلفان به حریم خصوصی خود را ندهید.

 

برخی از کاربران فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی‌ بدون رعایت مسائل امنیتی، خصوصی‌ترین اطلاعات خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده اند و به اشتراک می‌گذارند و با این کار زمینه تعرض به حریم خصوصی خود را برای متخلفان فراهم می‌کنند. در حقیقت چنین کاربرانی به راحتی خود را در معرض قربانی شدن قرار می‌دهند که نتیجه‌ای جز آسیب‌های کاری، مالی و روحی در پی ندارد و برطرف کردن آن شاید سال‌ها زمان و هزینه نیز به دنبال داشته باشد.

با شناخت مفهوم حریم خصوصی، در تعریف مختصات و چهارچوب این حریم و فضای امن در درجه اول برای خود و دیگران می‌توانیم روابط کاری، دوستانه و همکاری ایمن‌تر و سالم‌تری را فراهم کنیم.

حریم خصوصی حقی است که براساس آن افراد می‌توانند تعیین کنند که دیگران تا چه اندازه می‌توانند به لحاظ کمیت و کیفیت، اطلاعاتی درباره آنان داشته باشند، متاسفانه به دلیل نبود آگاهی نسبت به این حقوق و مفاهیم در سال‌های اخیر با توجه به توسعه فضای مجازی، بارها شاهد بودیم که با نقض حریم خصوصی کاربران، فیلم‌ها و سی‌دی‌هایی در سطح جامعه پخش شده که گاه از خصوصی‌ترین روابط پرده برداشته و با بازی با آبرو و حیثیت افراد، موجب فروپاشی خانواده‌ها گشته است.

حفظ حریم خصوصی چه در فضای واقعی و چه در فضای مجازی در گام اول بر عهده خود فرد است، در حقیقت حریم خصوصی جزئی از زندگی هر شخصی است که دسترسی به آن فضا برای دیگران بدون اجازه و رضایت او یا بدون حکم قانون امکان‌پذیر نخواهد بود.

عدم رعایت حریم خصوصی از سوی برخی از هموطنان عزیز باعث شده برخی از کاربران خواسته یا ناخواسته قربانی شوند اولین گام برای حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی عدم انتشار اطلاعات شخصی و محرمانه از سوی کاربران است که باید در این خصوص دقت زیادی داشته باشند، چرا که انتشار این اطلاعات باعث می‌گردد تا افراد سودجو از آنها سوءاستفاده کرده و با آبرو و حیثیت کاربران بازی نمایند.

ذخیره سازی هر نوع اطلاعاتی بر روی حافظه سیستم و گوشی‌های هوشمند یکی از سهل انگاری‌هایی است که باعث می شود حریم خصوصی کاربران با توجه به فعالیت هکرها برای سرقت اطلاعات در معرض خطر باشد، بنابراین به هیچ عنوان اطلاعات مهم و شخصی، خصوصی و کاری خود را بر روی حافظه سیستم‌های متصل به اینترنت ذخیره نکنید.

با شناخت مفهوم حریم خصوصی، در درجه اول برای خود و دیگران می‌توانید روابط کاری، دوستانه و همکاری ایمن‌تر و سالم‌تری را فراهم کنید و اجازه تعرض متخلفان به حریم خصوصی خود را ندهید.

 

تهیه و تنظیم: سرهنگ مهدی دانش پور؛ رئیس پلیس فتا کردستان


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر