نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/1/20    14:53:0     کد خبر : 291851     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/20      14:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:175برداشت از حساب شهروندان از طريق اپليکيشن‌هاي جعلي مسيرياب


گروه اجتماعی - تبلیغ اپليکيشن "مسیر یاب " شيوه‌اي جديد براي كلاهبرداري و سوءاستفاده از كاربران در فضاي مجازي است و شهروندان به هيچ عنوان نبايد آن را بر روي گوشي تلفن همراه خود نصب كنند.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "سيد مصطفي مرتضوي" رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان بيان كرد: توسعه فضاي مجازي باعث شده تا شاهد رواج اپليکيشن ها و برنامه هاي کاربردي با امکانات قابل توجه باشيم، در حالي که بسياري از اين نرم‌افزارها و اپليکيشن‌هاي بارگزاري شده در منابع نامعتبر بدافزارهاي جاسوسي هستند.

وی اضافه کرد: يکي از مواردي که اخيراً بيش از گذشته مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار مي‌گيرد، سوءاستفاده از اپليکيشن‌هاي تلفن همراه مي‌باشد که متاسفانه اين افراد با طراحي نسخه‌هايي جعلي به دنبال کلاهبرداري از شهروندان هستند.

سرهنگ مرتضوي نصب نسخه‌هاي اصلي اپليکيشن‌ها از منابع معتبر ايراني را بسيار مهم دانست و گفت: با توجه به اينکه اغلب هموطنان عزيز هنگام مسافرت از برنامه هاي مسيرياب استفاده مي کنند، به منظور جلوگيري از برداشت هاي غير مجاز از حساب هاي بانکي، کاربران نسبت به دانلود و نصب نسخه هاي اصلي اقدام کنند.

اين مقام انتظامي اضافه كرد: اين اپليکيشن شيوه‌اي جديد براي كلاهبرداري و سوءاستفاده از كاربران در فضاي مجازي است و به هيچ عنوان نبايد آن را بر روي گوشي تلفن همراه خود نصب كنند، به نحوي كه استفاده و فعال‌سازي آن مستلزم پرداخت اينترنتي مبلغ اندکي از سوي مشتريان است.

رئيس پليس فتا استان اصفهان در ادامه توصيه كرد: شهروندان در صورت نياز، اپليکيشن‌هاي مورد نياز را از مارکت‌هاي معتبر ايراني دريافت و از دانلود کردن برنامه‌هايي که در کانال‌ها و شبکه هاي اجتماعي مختلف ارائه شده و يا لينک‌هايي که فاقد اعتبار لازم مي‌باشند خودداري کنند، همچنين برنامه‌هاي جعلي با دريافت برخي از مجوزها، امکان دسترسي به تمامي اطلاعات ذخيره شده در گوشي تلفن همراه را خواهند داشت و مي‌توانند از قربانيان سوءاستفاده نمايند.

وي در پايان از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده چنين اپليکيشن هايي در فضاي مجازي جهت شناسايي و دستگيري طراحان آن، موارد را از طريق وب سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمي با ما در‌ ميان بگذارند./

 


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر