نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/1/26    15:30:0     کد خبر : 292119     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/26      15:30:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:622دستگیری عامل تهدید به بمب گذاری /تجهیزات بمب گذار قلابی بود


گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، با اعلام خبر بازداشت فردی که ظهر امروز در یکی از بانک ها تهدید به بمب‌گذاری کرده بود، به تشریح جزئیات این خبر پرداخت.

سردار " کیوان ظهیری " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: ساعت ۱۰:۴۰ امروز به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد زنی میانسال با حضور در یکی از بانک های چهار راه فرمانیه در حال تهدید به بمب‌گذاری است که به سرعت چند تیم از ماموران کلانتری ۱۲۳ نیاوران به همراه سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری در محل حاضر شدند.

این مقام انتظامی، عنوان داشت: با حضور ماموران در محل حادثه و طی بررسی‌های اولیه مشخص شد خانم مذکور با یک ساک دستی وارد بانک شده و به سراغ رئیس بانک رفته و حین حضور نزد وی، بسته‌ای پیچیده شده با نوار چسب، چراغ چشمک‌زن، سیم و باطری و ریموت را از داخل ساک خارج و تهدید کرده که در صورت عدم انجام خواسته وی، اقدام به انفجار بسته می‌کند.

وی افزود: این زن از رئیس بانک تقاضای ۲۲ هزار دلار ارز به صورت نقدی کرده بود در حالی که همراه خودش نارنجک و کلت نیز به همراه داشت.

سردار ظهیری با اشاره به حضور سریع تیم های تخصصی پلیس در محل حادثه، متذکر شد: ماموران پس از انجام اقدامات اولیه، وارد بانک شدند و زن مذکور(تهدید کننده) را دعوت به آرامش کردند، سپس در فرصت مناسب و با تیزهوشی موفق به دستگیری وی شدند و بسته مذکور را از دست این زن خارج کردند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، ادامه داد: با دستگیری این زن ۵۴ ساله و بررسی‌های تکمیلی مشخص شد بسته مذکور حاوی مقداری سنگ بوده و به هیچ وجه چاشنی و مواد منفجره به همراه نداشته، همچنین مشخص شد کلت و نارنجک همراه وی نیز قلابی بوده و قابلیت شلیک و انفجار ندارد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، در پایان خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات اولیه انگیزه اش از انجام این کار را تهیه پول برای سفر به خارج از کشور عنوان کرد.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر