نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/1/26    15:37:0     کد خبر : 292121     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/26      15:37:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:349اعتراف سارق اماکن در اصفهان


گروه استان ها _ اصفهان _ رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارقی که در 25 فقره سرقت از مطب پزشکان، مهد کودک ها و آموزشگاه های زبان، بالغ بر 15 میلیارد ریال اموال این اماکن را به سرقت برده بود، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ" سعید سلیمیان" اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از پزشکان و مدیران مهد کودک ها و آموزشگاه های زبان در خصوص سرقت اموال آنها موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در این رابطه کارآگاهان پس از بررسی صحنه های سرقت و انجام تحقیقات علمی و تخصصی موفق شدند هویت فردی که اقدام به این سرقت ها کرده بود را شناسایی کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان بیان کرد: پس از شناسایی متهم، ماموران طی هماهنگی با مقام قضائی با انجام یک عملیات منسجم و هماهنگ موفق شدند وی را در مخفیگاه خود دستگیر کنند.

سرهنگ سلیمیان تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم ، تعدادی اموال مسروقه شامل مانیتور،کیس و تجهیزات پزشکی به ارزش 9 میلیارد ریال کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ادامه داد: متهم در تحقیقات صورت گرفته ، به 25 فقره سرقت از مهد کودک ها ، مطب پزشکان و آموزشگاه های زبان اعتراف کرد که برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش اموال به سرقت رفته توسط متهم 15 میلیارد ریال است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با اعترافات متهم، 3 مالخر این پرونده نیز طی یک عملیات ویژه و ضربتی شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ سلیمیان در پایان با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی، بر لزوم هوشیاری بیشتر و رعایت نکات ایمنی، به کارگیری از دوربین های مداربسته، دزدگیر، درهای ضد سرقت و سیستم های امنیتی هوشمند توسط صاحبان اماکن خصوصی و دولتی تاکید کرد.

وی گفت: هرچند پلیس همیشه آماده مقابله با مجرمان و خلافکاران بوده و تمام تلاش خود را برای دستگیری و سپردن این افراد به دست قانون معطوف نموده اما باید متذکر شد که می توان با کمترین هزینه و به کارگیری ساده ترین نکات ایمنی فرصت های ارتکاب جرم را از مجرمان گرفت.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر