نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/3/2    11:24:0     کد خبر : 293917     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/2      11:24:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:158نقش پلیس "جامعه‌محور" در پیشگیری از جرم


گروه ناجا – معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا گفت : پلیس جامعه محور برای ﮐﻨﺘﺮﻝ ﻫﺮ چه ‌بهتر ﺟﺎﻣﻌﻪ باید توانایی جلب ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ، ﻣﺸﺎﺭﮐﺖ ﻣﺮﺩم و ﻧﻬﺎﺩﻫﺎی ﻣﺪﻧﯽ ﺭﺍ داشته باشد.

سرهنگ "علی ماندگار" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به نقش پلیس "جامعه‌ محور" و "سرمایه‌های اجتماعي" در پیشگیری از جرم اظهار داشت: جامعه‌ محوری پلیس و حضور فعال در بطن ﺟﺎﻣﻌـﻪ در کنار سرمایه های اجتماعی موجب پیشگیری از جرم و ارتقای امنیت پایدار خواهد شد.

وی افزود: پلیس با شناخت کاقی از ﺍﺳـﺘﻌﺪﺍﺩﻫﺎی ﻧﻬﻔﺘـﻪ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ایجاد بسترهای مناسب برای ﺑﺮوﺯ و شکوفایی این استعداد ها در تلاش است که امنیت را با مشارکت سرمایه‌های اجتماعي، مردم پایه نماید.

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا بیان کرد: پلیس جامعه محور برای ﮐﻨﺘﺮﻝ ﻫﺮ چه ‌بهتر ﺟﺎﻣﻌﻪ باید توانایی جلب ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ، ﻣﺸﺎﺭﮐﺖ ﻣﺮﺩم و ﻧﻬﺎﺩﻫﺎی ﻣﺪﻧﯽ ﺭﺍ داشته باشد و از روش ها و شیوه‌های نادرست در انجام ماموریت ها دوری کند تا رضایت‌مندی ﻋﻤـﻮﻣﯽ ﺍﺯ ﻋﻤﻠﮑﺮﺩ پلیس افزایش یابد.

وی ادامه داد: در واقع پليس كاهش وقوع جرايم را رويكردی اجتماعي می داند و بر اين باور اعتقادی راسخ دارد كه مردم، محور برقراري و گسترش نظم و امنيت در جامعه هستند و امنيت مردم محور، امنيت اصلي و اولويت نخست پلیس است.

سرهنگ ماندگار، پليس را به عنوان بخشي از بدنه حاكميت که بیشترین تاثیر گذاری را در روند گسترش نظم و امنیت دارد دانست و ادامه داد: يكي از نهادهايي كه بيشترين ارتباط را با مردم دارد و با تمام توان تلاش مي‌كند تا با ايجاد نظم و امنيت و ايجاد زمينه پيشرفت در جامعه، در راستاي همدلي و همزباني ملت و دولت گام بردارد پلیس خدمتگزار می باشد.

وی افزود:پلیس جامعه محور به خوبی می داند که امنيت بدون حضور مردم امکان پذير نيست چرا که اين مردم هستند که با مشارکت و تعامل خود با نيروي انتظامي امنيت را در جامعه توليد و نهادينه مي سازند و همکاري و تعامل شهروندان موجب تامين هر چه بهتر امنيت جامعه خواهد شد.

این مقام انتظامی، پلیس را گسترده ترین سازمان امنیتی کشور دانست و اشاره کرد: این سازمان بیشترین قابلیت دسترسی را برای شهروندان دارد چون نیروهای پلیس اولین نیروهایی هستند که در صحنه های گوناگون حوادث حاضر شده و در ابعاد مختلف به امداد رسانی و پاسخگویی به مردم می پردازند که مثال بارز این مطلب را در سیل اخیر در استان های شمالی ،جنوبی و غربی کشور مشاهده کردیم.

وی در خاتمه گفت: رأفت اسلامی و برخورد مناسب توأم با مهربانی ماموران انتظامی با مردم و کمک به مظلومان و مبارزه با بزهکاران که از دستورات دین مبین اسلام است باید سرلوحه و نصب العین امور کاری پلیس بوده و همواره در جهت تحقق این امر می کوشد.#

 


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر