نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/3/2    18:27:0     کد خبر : 293924     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/2      18:27:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:241فهم سیاسی قوی، درک به موقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی از خصوصیات شهید اندرزگور


گروه ناجا- فرمانده نیروی انتظامی گفت: شهید "سیدعلی اندرزگو" نسبتا از دیگر شهدا جلوتر و به نوعی به دلیل مطالعه بسیار از فهم سیاسی قوی، درک به موقع وظیفه، روحیه جهادی، کار اطلاعاتی و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن برخوردار بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس؛ سردار "حسین اشتری" در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید "سیدعلی اندرزگو" عصر امروز به دیدار خانواده این شهید عزیز رفت و با  همسر وفرزندان او به گفت و گو پرداخت.

وی در ابتدا به خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو پرداخت و گفت: شهید سیدعلی اندرزگو نسبتا از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک به موقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزگوار به شمار می رود.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این که شهید اندرزگو تفاوت های بسیاری با سایر شهدا داشت، اضافه کرد: رژیم طاغوت با آن سازوبرگ های اطلاعاتی در صدد بود تا بتواند شهید اندرزگو را زنده دستگیر کند چرا که او دارای اطلاعات بسیار زیادی از مبارزان ضد رژیم شاهنشاهی در اختیار داشت ولی هرگز موفق به این کار نشد و سرانجام این عزیز بزرگوار را در شب نوزدهم رمضان 1357 با زبان روزه به شهادت رساند.

وی با بیان این که اتکا به خداوند و توسل و اعتماد این شهید بزرگوار سبب شد تا در راه مبارزه موفق عمل کند، اظهار داشت: این شهید عزیز و شهید "نواب صفوی" همانند همه شهدا بدون هیچ چشم داشتی و فقط برای رضای خدا با آن همه سختی و خفقان به مبارزه با طاغوت پرداختند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: در زمان هایی که حتی داشتن یک رساله در منازل جرم محسوب می شد این شهید بزرگوار به مبارزه با طاغوت پرداخت و به راه خود ادامه داد و به نوعی این آینده روشن را برای کشور در ذهن خود ترسیم کرد.

سردار اشتری با بیان این که مطالعه زندگی نامه این شهید بزرگوار و امثال او قطعا برای ما درس عبرت، شجاعت، ایمان، بینش سیاسی و اعتقادی و پیروی از امام و رهبری در بر خواهد داشت، افزود: در این مسیر نقش همسران شهدا بسیار پررنگ بود و به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) 50 درصد موفقیت های مسئولان به عهده همسران آنها می باشد.

وی افزود: بخش اعظمی از مسئولیت همسر شهید در زمان حیات وی در حمایت و تحمل سختی های سفر از این شهر و به آن شهر و به کشورهای همسایه برای دور ماندن از شر ساواک و ایادی طاغوت بوده و بخش دیگر پس از شهادت و بزرگ کردن فرزندان است.

وی با بیان این که ما همواره خود را مدیون خون شهدا می دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان می باشد، اظهار داشت: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم.

سردار اشتری در پایان گفت: امیدواریم با دعای خیر این عزیزان عاقبت بخیر شده و سرباز خوبی برای مقام معظم رهبری باشیم تا بتوانیم هرچه بهتر به مردم خدمت کنیم. قطعا در کنار پیچیدگی های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان(عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.

در ادامه همسر شهید اندرزگو نیز در سخنانی ضمن تشکر از حضور سردار اشتری در منزل وی اظهار داشت: همواره دعاگوی شما سربازان ولایت که امنیت را برای ما به ارمغان می آورید، هستم و از صمیم قلب اعلام می کنم که آماده ام تا در راه ولایت جان خود را تقدیم کنم.

وی اضافه کرد: نگاهی به کشورهای همسایه و حتی کشورهای دوردست می تواند این نکته را به ما یادآوری کند که ما در امنیت کامل قرار داریم و این نعمت با تلاش سربازان ولایی همچون شما محقق شده است.

گفتنی است همسر شهید اندرزگو با بیان خاطراتی یادی از دوران مبارزات آن شهید کرد و خاطره همسر شهیدش را گرامی داشت.  


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر