نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/3/6    16:53:0     کد خبر : 294045     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/6      16:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:523شهادت رئیس پلیس آگاهی اسلام آبادغرب در درگیری با سارقان مسلح


گروه ناجا- سخنگوی نیروی انتظامی از شهادت رئیس پلیس آگاهی اسلام آباد غرب در درگیری با سارقان مسلح در شب شهادت امیرالمومنین حضرت علی(ع) خبرداد .

 

سردار " احمد نوریان" درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر، اظهارداشت: : "شهادت، هنر مردان خداست"؛ مردانی بی ادعایی همچون حارثان و حافظان امنیت که شبانه روز و مجاهدانه و بی هیچ چشم داشتی برای حفظ نظم و آرامش و نیز اعتلای کشور جان خود را در راه مبارزه با مجرمان و مخلان که امنیت مردم را نشانه گرفته اند، فدا می کنند.

وی تصریح کرد: این غیور مردان فداکار، خدمت به مردم در لباس مقدس پلیس را نعمتی بس بزرگ می دانند به گونه ای که در ایام مختلف سال و حتی در تعطیلات، برای انجام این مهم، اهتمام ویژه ای دارند؛ اراده جدی آنان برای مقابله و مبارزه با هنجارشکنان، اراذل و اوباش، سوداگران مرگ و... بر هیچکس پوشیده نیست و سند این ادعا شهادت مظلومانه ماموران پلیس در این راه است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: شب گذشته تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به سرپرستی شهید" کوروش حاجی مرادی" برای تامین امنیت عزاداران در دومین شب از لیالی قدر و نیز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع)، هنگام گشت زنی به یک دستگاه خودرو مشکوک شدند؛ این در حالی است که سرنشینان خودرو با مشاهده ماموران ضمن تیراندازی به سوی آنها،  اقدام به فرار کردند.  

سخنگوی ناجا افزود: در این عملیات تعقیب و گریز، براثر تیراندازی سرنشینان خودرو فراری، سرگرد "کوروش حاجی مرادی" به درجه رفیع شهادت نائل آمد؛ همچنین در این حادثه یکی دیگر از کارآگاهان پلیس اگاهی زخمی و هم اکنون در مراکز درمانی تحت مداوا قرار دارد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه سرگرد "كوروش حاجي مرادي "متولد سال 48  و دارای سه فرزند؛ دو دختر و يك پسر است، به 28 سال سابقه خدمتی این شهید بزرگوار اشاره و بیان کرد: شهید حاجی مرادی در استان های کردستان، ایلام و همدان خدمت کرده و از اردیبهشت ماه ۹۷ به عنوان رئیس پلیس اگاهی شهرستان اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه مشغول به خدمت بوده است.

وی ادامه اد: شهید حاجی مرادی، فردی ولایت مدار و وفادار به آرمان های انقلاب بود که به دلیل محبت و ارادت زیادی  که به مولای متقیان حضرت علی (ع) داشت در شب شهادت این امام همام، به آرزوی دیرینه اش که همانا شهادت بود، رسید.

سردار نوریان با بیان اینکه خدمتگزاری به مردم و کمک به حل مشکلات آنان از ویژگی های این شهید بزرگوار بود که وی به این امر شهره بود،گفت: مراسم تشییع پیکرمطهر شهید سرگرد "کوروش حاجی مرادی" ساعت 9 صبح  فردا (سه شنبه 7 خردادماه) از مقابل مسجد جامع شهر اسلام آباد غرب تا میدان امام خمینی (ره) با حضور مردم خداجوی آن شهر انجام و سپس در زادگاهش روستای "برف آباد" به خاک سپرده خواهد شد.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه دستگیری متهمان فراری با جدیت از سوی پلیس ادامه دارد و این افراد قطعا به سزای عمل خود خواهند رسید، تصریح کرد: امنیت مردم، خط قرمز ناجا است و پلیس برای امنیت هموطنان تا پای جان ایستاده و در این راه جانفشانی خواهد کرد؛ قطعاً نیروی انتظامی با سارقان، مجرمان و هنجارشکنان نظم و امنیت قاطعانه و بدون رأفت برخورد می کند.*


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر