نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/3/8    13:1:0     کد خبر : 294156     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/8      13:1:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:301توقیف 3 لنج صیادی با ۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق


گروه استان ها – کیش - فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از توقیف 3 لنج صیادی و کشف 50 هزار لیتر سوخت قاچاق خبر داد.

سرهنگ "علی اصغر جمالی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: این 3 لنج صیادی روز گذشته با 9 خدمه، قصد داشتند 50 هزار لیتر گازوئیل را به خارج از مرزهای آبی کشور منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه سودجویان و صیاد نماها با هر ترفندی قصد انتقال سرمایه های ملی کشورمان را دارند، افزود: این افراد پس از جمع آوری سوخت به صورت شبانه با حضور در نقطه صفر مرزی و حتی ورود به آب های مرزی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به فروش سوخت های جمع آوری شده به شناورهای خارجی می کنند.

سرهنگ جمالی تاکید کرد: در واقع قاچاقچیان، سوختی که با زحمت فراوان در داخل کشور تولید می شود را با هدف درآمد نامشروع و سودجویی  به آن سوی مرزهای آبی قاچاق می کنند.

وی با اظهار تاسف از این حرکت ناشایست برخی از صیادان افزود: شناورهای صیادی ضبط شده نیز50 هزار لیتر سوخت را در مخزن ساخته شده ذخیره کرده بودند که با هوشیاری دریابانان کشف و از خروج آن به خارج مرزهای کشور جلوگیری گردید.

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 98 تا کنون 6 فروند شناور حاوی سوخت قاچاق با حدود 84 هزار لیتر سوخت توقیف و 26 خدمه نیز همراه با این شناورها دستگیر شدند.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر