نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/3/31    22:40:0     کد خبر : 295148     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/31      22:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:246تاکید نمایندگان ولی فقیه سراسر کشور بر برخورد با بدحجابی و ولنگاری های فرهنگی در جامعه


گروه ناجا- نمایندگان ولی فقیه سراسرکشور بر برخورد با بدحجابی و ولنگارهای فرهنگی در جامعه تاکید کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، حجت‌السلام "محمدجواد حاج‌علی‌اکبری" خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های امروز خود با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف و برنامه‌های دشمن در این زمینه، اظهار داشت: یکی از مهمترین جلوه‌های تقوی الهی در جامعه انقلابی و ایمانی موضوع حجاب و عفاف است.

وی افزود: مساله عفاف و حجاب یک حکم پرحکمت الهی مترقی،‌ بدیع،‌ ریشه‌دار،‌ فراتر از زمان و مکان برای تعمیم سعادت جامعه و فرد خانواده‌ساز جاری در همه ادیان مورد اقبال همه امت‌ها و موکد قرآن کریم است.

خطیب نماز جمعه تهران به تاکید قرآن کریم درباره حجاب و عفاف در سوره‌های مبارکه نور و احزاب اشاره و تصریح کرد: موضوع حجاب و عفاف در قران کریم در مجموعه‌ای از تاکیدات لفظی و معنوی سنجیده شده است؛ از مجموعه این تاکیدات در قران کریم جایگاهی شگرف،‌ تعیین کننده و سرنوشت‌ساز عفاف و حجاب در زیست بشری به خصوص در جامعه اسلامی است.

حجت‌السلام حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: احترام و حق شرافت زنان، حق زن بودن و ارتقای منزلت بانوان در محیط زندگی جمعی به وسیله حجاب و عفاف تامین می‌شود.

به گفته وی، قرار گرفتن عفاف و حجاب بسیار درست است چرا که عفاف ریشه‌ای است که در کنار حیا تعریف می‌شود و به شخصیت انسان مربوط می شود؛ حجاب جلوه عفاف در پوشش برای حضور در اجتماع است.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: اساسا مساله حجاب به زمینه‌سازی برای حضور موثر مفید و پیش‌برنده برای جامعه زنان در زندگی اجتماعی است و از طرف دیگر، حجاب جسم زن را محجوب می‌کند تا حقیقت انسانی‌، زیبایی‌های فکری و اخلاقی او تجلی یابد.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با بیان اینکه حجاب و عفاف برای سالم‌سازی محیط اجتماعی و حفظ سرمایه بسیار بزرگ خانواده است، ‌گفت: ساخت،‌ صیانت، تعالی خانواده به موضوع حجاب و عفاف گره خورده و اگر بخواهیم خانواده‌سازی مطلوب داشته باشیم و از دستبرد مخاطره‌ها حفظ و زمینه تعالی ‌آنان فراهم شود حجاب و عفاف نقش بسیار اساسی و پیش‌برنده در این مسائل خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه حجاب و عفاف برای مردان محدودکننده آزادی‌های مخاطره‌آمیز آنان است، گفت: حجاب و عفاف برای زنان مصونیت‌بخش بوده و آزادکننده سرمایه‌های انسانی و حفظ کننده آ‌نان در برابر انواع و اقسام آزارها است.

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: این حکم موکد الهی، علاو براینکه سلامت جامعه زنان را تامین کرده، از رهگذر صیانت هویتی بانوان، جامعه مردان ما را نیز حفظ می‌کند و اسباب سلامت روحی، عاطفی و فکری آنان را فراهم خواهد کرد و سپس امکان تربیتی نسلی شایسته را فراهم می‌کند.

وی تاکید کرد: حجاب و عفاف در عصر و روزگار ما و در جامعه انقلابی امروز و با توجه به وارد شدن به چلّه دوم انقلاب تاکید مضاعفی پیدا می‌کند؛ دستگاه استکباری برای شکستن اراده راسخ ملت‌ ایران که تصمیم گرفته به سوی حیات طیبه قدم بردارد و سایر ملت‌ها را نیز به حیات طیبه دعوت کند در حال برنامه‌ریزی است.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری اضافه کرد: دستگاه استکبار برای شکستن اراده ملت ایران و رخنه در ارده ملی ایرانیان در مسیر تحقق این آرمان بزرگ وارد یک نبرد هویتی با ملت ایران شده و برای به مخاطره انداختن هویت ملت ایران نمادهای هویتی را نشانه رفته است.

به اعتقاد وی، دستگاه استکبار در بین نمادهای هویتی ملت ما سرمایه‌گذاری فوق‌العاده عظیم و شگفت‌انگیزی را برای ترویج ولنگاری و بی‌عفتی در جامعه انجام داد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: هم در جنگ شناختی دشمنان سیلی از شبهات را متوجه این حکم محکم الهی کرده‌اند و هم در ذهنیت جامعه جوان ما و هم در جنگ رفتاری مروج رفتارهای مستهجن با استفاده از همه فناوری ها و ظرفیت‌ها شده است و این یک واقعیت است.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با بیان اینکه سرمایه ویژه هویتی ملت ایران، حیا و نجابت ایرانی است، تاکید کرد: مردم جهان ملت ایران را ملتی نجیب،‌ عفیف‌، خانواده‌دار و خانواده دوست می‌شناسد و دشمن می‌داند اگر حیا را هدف قرار دهد خانواده را هدف گرفته و اگر خانواده در ایران تضعیف شود، مولفه اصلی قدرت ملی ایران را تضعیف کرده است.

وی تاکید کرد: راهبرد جدی و بدون وقفه استکباری با قصد استحاله هویت دینی ایرانی جامعه انقلاب اسلامی این است که ولنگاری فرهنگی و هرزگی جنسی را در جامعه ما ایجاد کند و شیاطین در اتاق فکرهایشان در این زمینه برنامه‌ریزی می‌کنند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به وضعیت خانواده‌ها در جوامع غربی، گفت: جامعه غربی و آمریکایی سال‌هاست که با پوست و خون خود از دست رفتن خانواده‌ها را تجربه کرده چرا که حریم خصوصی و عمومی را در هم آمیختند؛ اگر نگاه کنید می‌بینید که در قرن‌ها پیش جوامع آنها به آشفتگی ا مروز نبود.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری افزود: آنها به نجابت، خانواده، حیا و عفت بانوان ما حسادت می‌برند، چرا که آنها خودشان همه اینها را از دست داده‌اند و امروز دیگر چیزی به اسم خانواده و حیا و عفت بانوان وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه استکباری و دشمنان تجربه تاریخی با رویارویی با تمدن اسلامی را در اختیار دارند، گفت: تمدن دینی و اسلامی مسلمان در اسپاینا و اندلوس پرافتخار بود و آنان با همین راهبرد توانستند این تمدن ارزشمند و بزرگ را متلاشی کنند، به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب هشدار می‌دهد که دشمن درصدد «آندلوسی» کردن ایران است.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: دشمنان برنامه‌ریزی کرده‌اند که اگر بخواهند قدرت عظیم ایران در ساخت عظیم تمدن بشری را مهار کنند باید ایرانیان را به‌ بی‌عفتی و بی‌بندوباری آلوده کنند بنابراین در این میدان خطیر حجاب و عفاف زنان و مردان را به عنوان نماد اصلی هویت برافراشته ملت ایران هدف قرار دادند.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری افزود:  الا که این حکم موکد الهی از یکسو و طراحی خطرناک دشمنان از سوی دیگر متوجه ما است جامعه ما باید وارد فضای جدیدی از این مساله شود؛ کسانی که مساله حجاب و عفاف را در حد یک مساله شخصی و زیست خصوصی تقلیل می‌دهند چه بخواهند چه نخواهند در جدول دشمن بازی می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای حفاظت از هویت دینی و انقلابی همه باید دست به دست هم بدهیم، تصریح کرد: حجاب سنگر هویت دینی ماست؛ ایرانیان قرن‌ها برای حفظ این سنگر، سرمایه‌گذاری و ایستادگی کرده‌اند.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: زنان جامعه افتخارآمیزترین نوع عفاف و حجاب را در انجام حکم الهی انتخاب کرده‌اند؛ چادر به تعبیر رهبرمان انتخاب ایرانی در انجام وظیفه الهی است.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری معتقد است: نیازمند تعاون ملی برای شکل دادن مقاومت سراسری در برابر تصمیم خطرناک استکبار درباره حجاب و عفاف هستیم.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: اولین خطاب ما متوجه جوانان عزیز و وجدان زلال جوانان ایرانی است. جوانان که امید اسلام و انقلاب برای ساخت چله دوم انقلاب اسلامی هستند، به میدان بیایند و حجاب را دوباره ببینند و از خودشان سوال کنند که چرا اسلام و قرآن اینقدر نسبت به عفاف و حجاب تاکید دارد و چرا دشمنان برای از بین بردن عفاف و حجاب سرمایه‌گذاری می‌کنند و چرا شهدا در وصیت‌نامه‌هایشان نسبت به حجاب تاکید داشتند.

وی ادامه داد: همه جوانان عزیز ایران امیرالمومنیم (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) را پدر و و مادر خود می‌دانند بنابراین درخواست ما از جوانان این است که به حجاب به عنوان میراث مادری نگاه کنند.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری تصریح کرد: شکوفایی استعداد جوانان در رعایت این مصداق تقوای الهی است؛ جوانانی که نمی‌دانند سوال بپرسند، جوانانی که غافل هستند خود را متنبه کنند، آنانی هم که عادت کردند یا در خانواده‌شان وضعیت این گونه، اصلاح کنند، جوانانی هم که اگر از ما، کارگزاران و یا برخوردی که به نام امر به معروف و نهی از منکر شده است، دلیل نمی‌شود که راه خطرناکی را در در پیش گرفت.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها مخاطب اصلی ما در مسئله حجاب و عفاف هستند، تصریح کرد: خانواده‌ها چرا برای تامین سعادت دنیا و آخرت فرزندانشان کوتاهی می‌کنند؛ نخبگان، فرزانگان، شعرا، هنرمندان، اهل قلم، گویندگان شایسته چرا کم‌کاری نمی‌کنند، رسانه ملی باید دوباره شرایط خود را ببیند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: روحانیون و ائمه جمعه هم باید به وظیفه خودشان عمل کنند. بخش‌ها و دستگاه‌های مسئول چه در دولت، چه در حاکمیت همه باید به عملکرد خود نگاه کنند، آیا آموزش و پرورش وظیفه خود را به درستی انجام داده است؟ بخش‌های تقنینی، قضائی و امنیتی نیز مسئولیت‌هایی دارند که باید به میدان بیایند و در برابر این چالش عاقلانه، عالمانه، مجاهدانه، مبتکرانه، هنرمندانه، فعالانه و البته با برنامه و نقش وارد شویم.

حجت الاسلام حاج علی اکبری گفت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی و در سازمان امور اجتماعی نقشه و بسته خوبی تهیه و طراحی شده است، همه باید به این سند عمل کنند و از مردم کمک بخواهند.

زیرساخت فرهنگ سالم و شهر انقلابی و پیشرو در اختیار مردم است

در ادامه، آیت الله "علیرضا اعرافی" امام جمعه قم و مدیر حوزه‌های علمیه کشور در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه قم باید نماد اخلاق، دین، معرفت، آگاهی و منزه از مفاسد اخلاقی و بی بندوباری باشد، تصریح کرد: شهر قم از این آسیب‌ها منزه است ولی اندک آن هم قابل قبول نیست؛ مسؤولیت نخست با مردم قم بوده و دستگاه‌های فرهنگی و انتظامی نیز در جای خود مسئولیت‌های قابل توجهی دارند.

وی تاکید کرد: زیرساخت فرهنگ سالم و شهر انقلابی و پیشرو در اختیار مردم است البته نباید مسئولان خود را کنار بکشند چرا که وظایف سنگینی بردوش دارند.

دشمن به دنبال تضعیف بنیان خانواده از طریق هدف قرار دادن حیا و حجاب است

در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اهواز، حجت الاسلام "سید عبدالنبی موسوی‌فرد" نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با تبیین جایگاه عفت و حیا در اسلام و جامعه اسلامی، افزود: دشمن به دنبال تضعیف بنیان خانواده از طریق هدف قرار دادن حیا و حجاب است.

امام جمعه اهواز عنوان کرد: در کشورهای غیر اسلامی هم به دنبال تعیین حد و حدودی برای حجاب حتی در مراکز علمی و دانشگاهی هستند؛ نباید شاهد هنجار شکنی باشیم و این کار باید از ادارات دولتی شروع شود و چارچوبی تعیین شود.

آیت الله "سیداحمد علم‌الهدی" در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: روزی که روحانیت در قید و بند جنایات رضاخانی، زن‌های با عفت مورد ضرب و شتم پلیس‌های رضاخانی قرار می‌گرفتند،گذشت، آنها هلاک و به عذاب خدا گرفتار شدند اما آن روحانیت امروز در عین اقتدار وجود دارد.

امام جمعه مشهد با انتقاد از برخی جریان‌ها که امروز مروج بی عفتی اند، اظهار کرد: جریان‌های مسرف امروزی سرنوشت گذشته را طی می‌کنند و هلاک می‌شوند چرا که شهوت‌رانی جوان را بهانه کرده، در حالی که جوان از نظر سرنوشت خود و اقتصاد در حال سقوط است.

اسامی ترویج کنندگان اباحه گری و بی‌حیائی در یزد را به مردم اعلام خواهم کرد

خطیب این هفته نماز جمعه یزد، آیت‌الله "محمدرضا ناصری " با تأکید بر اینکه دشمنان و عاملان داخلی آن برای دور کردن جامعه از ایمان، ترویج سبک زندگی غربی و ضربه به بنیان خانواده‌های ایرانی تلاش می‌کنند، از هنجارشکنی‌های اخلاقی و فرهنگی در یزد انتقاد کرد و متذکر شد: برگزاری فشن شو کودکان و اجبار و تشویق آن‌ها به جولان دادن بالباس‌های نیمه عریان در دید عموم که اخیراً دریکی از پاساژهای یزد اتفاق افتاد و ترویج بی‌حیائی و بی‌حجابی در شهر به‌خصوص در بوم گردی‌ها و اماکن تاریخی یزد نیز اقدامی در این راستا است که باید با آن برخورد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد همچنین با انتقاد از اینکه جریانی بی‌تفاوت به جایگاه و کرامت زنان یزدی و در مسیر هوس رانی و منافع خود برای ترویج دوچرخه‌سواری بانوان در معابر و خیابان‌های شهر تلاش می‌کند، افزود: این اقدامات چه توجیهی می‌تواند داشته باشد و چه دردی از بانوان جامعه دوا خواهد کرد.

وی  با اشاره به اینکه پیش‌ازاین نیز به عاملان چنین اقداماتی هشدار داده بودم و برای جلوگیری از این بی‌حیائی‌ها و ترویج بی‌اخلاقی پیگیری کرده بودم، خاطرنشان کرد: اگر عاملان این برنامه‌ها از اقدامات هنجار شکنانه خود دست برندارند، اسامی آن‌ها را اعلام خواهد کرد و سکوت خود را می‌شکنم.

امام جمعه یزد با انتقاد از اینکه کسانی که درد رشد و تعالی جامعه و حل معضلات مردم رادارند، باید برای ترویج اخلاق، رشد تربیتی جوانان و حل معضلات اقتصادی و دستگیری از نیازمندان شهر تلاش کنند، یادآور شد: متولیان فرهنگی و مسئولین نباید نسبت به معضلات جامعه و نیازهای مردم بی‌تفاوت باشند.

انتقاد از نبود عزم جدی برای مقابله با هنجارشکنی‌ها

آیت‌الله "سید احمد میرعمادی" در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان خرم آباد، رعایت عفت و پاکدامنی را از نشانه‌های تقوا خواند و اظهار کرد: امام صادق(ع) در حدیثی مردم را به رعایت تقوای الهی هرچند اندک سفارش کردند.

وی خاطرنشان کرد: حجاب موضوعی شرعی و الهی است، متأسفانه امروز وضعیت حجاب و عفاف در جامعه اسلامی ما نگران کننده است، تأسف بیشتر اینکه عزم جدی برای مقابله با هنجارشکنی‌ها مشاهده نمی‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به هنجارشکنی تعمدی برخی افراد در سطح شهرها بیان داشت: این افراد عامدانه در حال مبارزه با حیا و عفت عمومی هستند، بدون تردید این هنجارشکنان از دشمنان درس گرفته و پیروی می‌کنند چرا که دشمنان به دنبال نفوذ فرهنگی و رواج سبک زندگی غربی در ایران هستند.

آیت‌الله میرعمادی، حجاب را نماد دین و غیرت زن مسلمان عنوان و تصریح کرد: این روزها عده‌ای با وضعیت بسیار زننده در خیابان‌ها راه افتاده و به دیگران دهن‌کجی می‌کنند، همچنین در تفرجگاه‌ها با وضعیت نامناسب ظاهر می‌شوند که این موضوع زیبنده جامعه اسلامی نبوده و می‌طلبد متولیان امر برای مقابله با هنجارشکنی‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

باید با ولنگاری های فرهنگی در جامعه برخورد شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین "کاظم حافظ‌ نیا"در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان آستارا با اشاره به آغاز هفته قوه قضاییه، اقدامات رئیس جدید قوه قضائیه را نویدبخش دانست و گفت: قوه قضائیه منادی عدالت بوده و اگر در جامعه نباشد آن جامعه به فساد آلوده می‌شود که کشف حجاب در ماشین، پارک و خیابان‌ها از مصادیق آن است.

وی با بیان اینکه دشمن هم‌اکنون عفاف و حجاب کشور را هدف قرار داده و حال و هوای حجاب در کشور خوب نیست، افزود: از هر 10 ماشینی که در جاده تردد می‌کنند هشت ماشین اقدام به کشف حجاب کرده و این کشف حجاب‌ها در شهرستان آستارا و دیگر شهرستان‌های کشور به یک عادت روزانه تبدیل‌شده است.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه برخی از مسئولان دولت با ترویج ولنگاری‌های فرهنگی در تلاش هستند تا میز مدیریت را حفظ کنند، تصریح کرد: تلاش‌ها در خصوص ولنگاری‌های فرهنگی کافی نبوده و نیاز است که نیروهای انقلابی، متدین و بسیجی آتش به اختیار درصحنه حضوریافته و با ولنگاری‌های فرهنگی مبارزه کنند.

تشریح ریشه های بدحجابی در کشور از سوی رئیس حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری

این گزارش حاکی است، حجت الاسلام والمسلمین "سیدمحمد احمدی" در خطبه‌های نماز جمعه فرخشهر و رئیس حوزه علمیه استان چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اصول دینی و قرآنی، گفت: یکی از ریشه‌های مهم بدحجابی امروز جامعه ما، تربیت ناصحیح خانواده‌ها و ضعف ارتباط با قرآن است.

وی ادامه داد: البته بدحجابی ریشه‌های دیگری مانند بی تفاوتی متولان فرهنگی نیز دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت از جمله این بی‌تفاوتی تعطیل بودن شورای عالی انقلاب فرهنگی است ولی خانواده و تربیت خانواده از اهمیت بالاتری برخوردار است.

امام جمعه فرخشهر با اشاره به عدم مدیریت دولت در مسایل مهم به خانواده‌ها، توصیه کرد: امروز دولت در مدیریت فرهنگ، اقتصاد و فضای مجازی خوب عمل نکرده و این وظیفه خانواده‌هاست که مواظب حضور فرزندان خود در فضای مجازی باشند.

رئیس حوزه علمیه استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه فضای مجازی تا عمق خانه‌های ما نفوذ کرده است، تشریح کرد:  یک گوشی هوشمند همراه می‌تواند فساد را تا عمق منازل وارد کند، امروز فرزندان برخی از خانواده‌ها دچار مفاسدی باورنکردنی شده‌اند و ریشه آن هم در فضای مجازی است.

هیچ‌کس به خود اجازه امر به معروف و نهی از منکر نمی‌دهد / تقدیر از برخورد نیروی انتظامی با زنان بدحجاب راننده

در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهرستان بردخون – از توابع استان بوشهر- ؛ حجت‌الاسلام "سیدحسین رکنی حسینی" با یادآوری پوشش افراد در جامعه تصریح کرد: متأسفانه نظاره‌گر پوشش نامناسب در جامعه هستیم و هیچ‌کس به خود اجازه امر به معروف و نهی از منکر نمی‌دهد، زیرا عده‌ای حجاب را امر شخصی می‌دانند که این خطر بزرگی است که جامعه را تهدید می‌کند.

امام جمعه بردخون خاطرنشان کرد: برخی خودرو را حریم شخصی می‌دانند و حتی عده‌ای سگ در بغل رانندگی می‌کنند که اگر می‌خواهید چنین کارهایی کنید به آمریکا بروید زیرا اینجا کشور شهیدان است و باید از برخورد نیروی انتظامی با زنان بدحجاب راننده تقدیر کرد.

گلایه از عدم اجرای طرح سالم‎سازی دریا در بندرگز

حجت‎الاسلام "سید ابوالفضل حسینی" در خطبه‎های عبادی و سیاسی این هفته بندرگز، با طرح این پرسش که چرا طرح سالم‎سازی دریا در بندرگز اجرا نمی‎شود، تأکید کرد: با فرا رسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت اجرای طرح سالم‎سازی دریا در بندرگز ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه امنیت اخلاقی و تفکیک بین زن و مرد در محل شنا در دریای بندرگز باید مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: امنیت جانی شناگران در دریا تنها غریق نجات نیست.

تولید لباس‌هایی که با پوشش ملی اسلامی و محلی ما سازگاری ندارد، مقدمه بدحجابی است

حجت‌الاسلام "سید نصیر حسینی" در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان دهدشت در بخش دیگری از سخنانش رواج بدحجابی را متذکر شد و افزود:  مسئولان نسبت به کسانی که برنامه‌های مختلط برگزار می‌کنند و فساد و فحشا را ترویج می‌دهند، واکنش نشان دهند و برخورد کنند.

امام جمعه شهرستان دهدشت با بیان اینکه جلوی ولنگاری اخلاقی و پوشش نامناسب گرفته شود، افزود: تولید لباس‌های نا مناسب، لباس‌هایی که با پوشش ملی اسلامی و محلی ما سازگاری ندارد مقدمه بدحجابی است باید تلاش کنیم حساسیت داشته باشیم چادر را از سر زنان ما زمین نیندازند.

مساله بی‌حجابی سلیقه فردی نیست برنامه‌ریزی دشمن است

حجت‌الاسلام "سید محسن محمودی" در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ورامین با بیان اینکه رعایت حجاب قانون اسلام و کشور است و کسی حق ندارد، خلاف قانون عمل کند، گفت: وظیفه دستگاه های اجرایی، قضائی و انتظامی این است، که با تمام توان از این قانون خدا که با خون صدها هزار شهید امضا شده ، پاسداری کنند و با متخلفان برخورد قانونی شود.

محمودی افزود: همه مردم نیز در این زمینه وظیفه دارند، متاسفانه برخی خانواده ها کوتاهی می کنند، نباید امر به معروف و نهی از منکر کم رنگ شود و نسبت به بی حجابی بی تفاوت شویم.

امام جمعه موقت ورامین، وضعیت موجود در مقابله با ناهنجاری ها را قابل قبول ندانست و گفت: باید مساجد، پایگاه های بسیج و تشکل های مذهبی و مردمی در این رابطه احساس تکلیف بیشتری داشته باشند، امروز مساله بی حجابی بحث سلیقه فردی نیست، بحث برنامه ریزی و تهاجم دشمن است، که برای آلوده کردن فضای کشور ما وارد عمل شده اند و لذا وظیفه همگان است، که در این عرصه تلاش جدی تری داشته باشند و نقشه های دشمن را خنثی کنند.


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر